Çözüm Monster v17.2.X performans sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@bilalyeniofficial

Tamamdır hocam dediğiniz gibi yaptım, gelen BIOS'u herhangi bir ayar olmadan direk kurulum sihirbazından kuracağım değil mi bu konudaki rehber gibi?
Şarjınızı full doldurduktan sonra güç kablosu bağlı sekilde işlemi aynen yapın. Bilgisayar kapanıp açılabilir ekranda yüzde falan çıkacak hiçbirşeye ellemeyin. 2 Dakikada biter zaten kurtulursunuz.

Ne farklar olacak hocam şu ankinden?
Ne fark olur anlatayım. Öncelikle performans ve eğlence modunda oynadığınızda ki oluşan droplar, anlık kullanım ve fps düşüşleri yok olur. Bunun yanında laptopunuz artık tam gücüyle çalışmaya başlayacağı için biraz ısınmaya başlar. (Yani bende böyle oldu.)

Biosu güncellemeden önce performans modunda kastığı için güç tasarrufu modunda oynuyordum.. Güncelledikten sonra performans modunda oynayabiliyorum, güç tasarrufu moduna göre +10-15 daha fazla alıyorum bunuda belirteyim.

@Cavidov biosu attılar mı?

Son düzenleme:
Ne fark olur anlatayım. Öncelikle performans ve eğlence modunda oynadığınızda ki oluşan droplar, anlık kullanım ve fps düşüşleri yok olur. Bunun yanında laptopunuz artık tam gücüyle çalışmaya başlayacağı için biraz ısınmaya başlar. (Yani bende böyle oldu.)

Biosu güncellemeden önce performans modunda kastığı için güç tasarrufu modunda oynuyordum.. Güncelledikten sonra performans modunda oynayabiliyorum, güç tasarrufu moduna göre +10-15 daha fazla alıyorum bunuda belirteyim.

@Cavidov biosu attılar mı?
Hayır hocam atmadılar daha anlamadım.

Ben btf09, btf18, btf26 ve btf31 sürümlerinin hepsini denedim yine de FPS düşmesi sorunum devam ediyor btf26 ya geçinge ilk bir hafta düzelmişti sonra yine başladı peşimi bırakmıyor bu lanet sorun ne yapacağım.

Ben bu BIOS'u Abra A5 v17.1'e yükledim bir sıkıntı olmaz değil mi?
Ya da bana Abra a5v17.1'in en son BIOS sürümünü atar mısınız?
Araştırmalarım sonucu Clevo'nun sitesinden tüm BIOS versiyonları buldum Abra A5 V17 serisi için açılışta Monster logosu olması için arkadaşın BIOS dosyasını içindeki 2 BIOS dosyasının adını Monster'dan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım son BIOS 2022 de yayınlanmış.

Araştırmalarım sonucu Clevo'nun sitesinden tüm BIOS versiyonları buldum Abra A5 V17 serisi için açılışta Monster logosu olması için arkadaşın BIOS dosyasını içindeki 2 BIOS dosyasının adını Monster'dan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım son BIOS 2022 de yayınlanmış.

Hocam aynı sorunu bende bugün yaşamaya başladım. Anladığım kadarıyla Monster'ın vermiş oldugu dosyanın içindeki 2 dosyayı, Clevo'nun güncel BIOS dosyasının içindeki 2 dosyanın adıyla aynı yapıp Clevo'nun güncel dosyasına atıyoruz. Doğru mudur?

Geri
Yukarı