i3 10105 sistem montaj sonrası açılmıyor

Ejiyal

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, kardeşim için PC topladım ve bugün tüm kargolar elime ulaştı. PC'nin montajını 1 saat önce bitirdim fakat PC açılmıyor. Açılmıyordan kastım ne ses var ne fan dönüyor. Hiçbir yaşam belirtisi yok :D
Yaptığım montajın resmini atıyorum yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

PC özellikleri ise şunlar;
i3 10105.
MSI B460M a Pro.
SanDisk 500 GB M.2 SSD + Kingston 120 GB SSD.
Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3200 MHz.
FSP Hydro 500W+80 bronz.

20220217_003139.jpg

Kırmızı kare ile işaretlediğim alandaki Power Switch kablosunu ters takarak dener misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    784,7 KB · Görüntüleme: 47
Öncelikle merhabalar, kardeşim için PC topladım ve bugün tüm kargolar elime ulaştı. PC'nin montajını 1 saat önce bitirdim fakat PC açılmıyor. Açılmıyordan kastım ne ses var ne fan dönüyor. Hiçbir yaşam belirtisi yok :D
Yaptığım montajın resmini atıyorum yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

PC özellikleri ise şunlar;
i3 10105.
MSI B460M a Pro.
SanDisk 500 GB M.2 SSD + Kingston 120 GB SSD.
Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3200 MHz.
FSP Hydro 500W+80 bronz.

Eki Görüntüle 1307258

Bağlantıları kontrol ediniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 38
Kasanın açma kapama tuşunun bağlantısını doğru yaptığınıza emin
Evet tekrar kontrol ettim sıkıntı yok
Hocam güç girişlerinden sol üst köşedeki 8 li güç girişini ekran kartı girişi ile karıştırmış olabilirsiniz ben yaşadım.
Vallahi ilk başta yanlış denedim zaten oturmayinca video izleyerek doğrusunu buldum

Hocam bağlantılar normal gözüküyor. Power switch ile ilgili olabilir belki. Power SW'nin olduğu yeri sökün bir tornavida değdirip, kısa devre ile çalıştırmayı deneyin bence.
Hocam denedim sonuç aynı buna da tepki vermedi

Kırmızı kare ile işaretlediğim alandaki Power Switch kablosunu ters takarak dener misiniz?
Denedim sonuç aynı maalesef
Hocam heyecandan PSU'nun tuşunu açmamış olabilir misiniz?
Keşke öyle yapmış olsaydım da şipşak çözseydik vallahi :))

Anakartın sol üstündeki CPU beslemesi 4+4 şeklinde değil mi? 6+2 değil yani? Güç kaynağının bozuk olmadığına emin misiniz hocam? Başka sistem varsa deneme yanılmayla gidilecek mecbur gibi... Hiçbir şeyi unutmadım diyorsanız ve bilgisayara düzgün start verebiliyorum diyorsanız.

Geri
Yukarı