Montaj Sonrası Sistem Çalışmıyor

Elimde tuttuğum ve hemen yanındakini ekran kartına takmıştım. Hemen altındaki 4+4 ise Anakarta bağlıydı. Bunları yanlış mı takmışım?
Elinde tuttuğun ve yanındaki ekran kartı için. Alttaki de anakart için. Doğru taktıysan ve sistem tepki vermiyorsa geriye ekran kartı kalıyor.

4+4 anakarta bağlayın,6+2 olanı ekran kartına.
Anakart yükseltme vidalarını taktınız mı?
Zaten bahsettiğiniz gibi bağlıydı az önce onlar😅 Evet, yükseltmelerini de takmıştım.
Elinde tuttuğun ve yanındaki ekran kartı için. Alttaki de anakart için. Doğru taktıysan ve sistem tepki vermiyorsa geriye ekran kartı kalıyor.
Ama kasa da tepki vermiyor. Kasa da çalışmıyor yani. Ekran kartı bozuk değildir umarım çünkü Amazon üzerinden satın aldım.

Zaten bahsettiğiniz gibi bağlıydı az önce onlar😅 Evet, yükseltmelerini de takmıştım.

Ama kasa da tepki vermiyor. Kasa da çalışmıyor yani. Ekran kartı bozuk değildir umarım çünkü Amazon üzerinden satın aldım.
Fanlar dönüyor mu?

Power Sw, Reset SW ve diğer kabloları anakart üzerine doğru taktığınzıa eminseniz öncelikle kasaya gelen güç kablosunu çıkarın yada PSU üzerinde açma kapama butonu varsa bunu 0 konumuna getirerek elektrikle bağlantısını kesin. Daha sonra kasanın power tuşuna 5-6 defa tekrarlı şekilde arka arkayta basarak statik elektik boşaltma işlemini gerçekleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra sistemi tekrar çalıştırmayı deneyin.

Monitör ile olan kabloyu ekran kartının olduğu girişe mi takıyorsunuz? Ayrıca farklı bir kabloyla da deneyin mutlaka.
Evet ekran kartına takıyorum. Başka bir kablom yok elimde ki önce sistemimde çalışam kabloydu.
Fanlar dönüyor mu?
Kasanın fanları dönmüyor. Belki orada da hata yaptım. Cooler Master H500 ve Aorus B450 Pro Montaj - Technopat Sosyal Buradaki konuma bir yardım gelmeyince kendimce bağlantısını yapmıştım.

Bahsini ettiğim (JFP) kablolar MSI anakartlarda bulunuyor. Eğer o kabloları doğru sıra ve yönde taktığınıza eminseniz, normal şartlarda power tuşuna bastığınızda bilgisayar tepki verir. Ekran kartınızda sorun olsa dahi, en azından işlemci fanı, kasa fanı kablolar doğru takıldıysa çalışacaktır. PSU'nun arkasında ki on/off switch açıksa, kablolama üzerinden gidelim. Genelde RAM slotlarının yanında 20 ya da 20+4'lük giriş olur. Attığım görselde sağda. Oraya PSU'dan gelen kabloyu takıyorsunuz. Bir de görselde en üstte solda 4+4 8'lik giriş var. Oraya da CPU'dan gelen 8'li kabloyu takıyorsunuz (üzerinde CPU yazabilir, modele göre 4+4 de olabilir) bağlıyorsunuz. Ki bu kabloları ters ya da yanlış takma ihtimaliniz pek yok.

Geçiyorum ekran kartına. Her ekran kartında güç girişi yok. Eğer sizde varsa 6 pinli yada 6+2 pinli giriş vardır. PSU'dan bir kablo da oraya çekiyorsunuz. (PCI-E yazabilir)

Geriye kalan SSD, RGB gibi yerlere de Sata ve Ide kablolarını takacaksınız..

Dosya Ekleri

• 9892486840370.jpg
    9892486840370.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 28
Evet, anakart, ekran kartı girişlerini ve 20+4 güç bağlantısını yaptım. 8+6 ekran kartının bağlantısını da yaptım. Dediğiniz gibi ne kasadan tepki geliyor ne anakarttan ne de ekran kartı. Anlamıyorum, neleri yanlış yaptım da böyle oldu😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı