Montajı ben mi yapmalıyım yoksa Vatan mı?

BatuhanYildiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çok kısa bir zamanda gidip şu listede ki ürünleri alacağım;

WnlXE2.png

Fakat takıldığım çok önemli bir kısım var. Ben bu parçaları aldıktan sonra montajı nasıl halledeceğim. Babam bana onların montaj yapmasını söylüyor, yoksa ben kendim takarken bir yanlışlık yapar ve parçalardan birine zarar verirsem değiştirme ya da geri alma gibi bir durum söz konusu değilmiş. Bu nedenle onların toplaması sonrasında bir problem çıkarsa rahatlıkla geri götürebilir ve değiştirebiliriz. Fakat okuduğum şeylere göre vatan bilgisayarın hiç sağlıklı montaj yaptığı söylenmiyor.
İlk sistemimi toplayacağım için montajı kendim yapmak istiyorum, bu konuda çok büyük bir hevesim var. Yaşım 20 ve dolayısıyla parçalardan birinde problem çıkarsa tüm yük benim üzerimde olacak. Babam kesinlikle "ben sana söylemiştim" diyecek :)

Şuan kullanmakta olduğum bilgisayarı anakart dahil her şeyini komple söküp temizlediğim ve tekrar sorunsuz bir şekilde taktığım oldu. Kendime bu yandan güveniyorum, olmadı açıp montaj videolarını bile izleyebilirim fakat insanın içinde böyle bir kuşku kalıyor işte. "Ya bir şeyler ters giderse?"

Sizce ne yapmalıyım?

Bence montajıı kendin yapmalısın özenerek ve dikkatlice senin kadar yapmaz vatan uğraşmaz.

Aynı sorundan bende muzdarip durumdayım sistem toplamak istiyorum ama vatanda montaj yaptırmak istemiyorum ama parçalarım hemen hemen @Recep Baltaş ın hazırlamış olduğu videolardakine benzer kendim montaj yapmayı düşünüyorum. Aklımda olan tek şey misal eksik bir pin taktım parçalara ilk çalıştırma sırasında zarar gelirmi eksik pin taktığım parçaya.

Crucial 8GB (2x4GB) Ballistix Tactical Tracer w/LEDs DDR3 1600MHz CL8 1.5V PCRam - Vatan Bilgisayar

RAM'i bu şekilde yaparsanız 150 lira daha az ödersiniz :) .

Vatan montajı rezalet internette fotoğraflı kullanıcı örnekleri var. Kendiniz toplayın yada başında durun. Ayrıca 600 Watt PSU+ MSI R9 280X öneririm. Kesinlikle daha iyi performans alırsınız.

RAM i o şekilde alırsam 70 lira fazla ödüyorum, 4 GB tek modül 2 adet alacağım için o kadar fiyat yazıyor. Tek modül ve aynı ram de olsa sorun çıkarabilir dediler fakat aslında bu ram i tercih etme nedenim sadece cl8 olması. Dual kit olarak daha gskill in cl9 ramleri var 216 tl. Onu mu almalıyım bilemiyorum.
Başında durma konusu biraz sakat gibi çünkü geçenlerde arkadaşım aldı 2-3 gün sonra tamamlayıp vermişler.

Bence montajıı kendin yapmalısın özenerek ve dikkatlice senin kadar yapmaz vatan uğraşmaz.

Montajı kendim yapmayı inanın bende çok istiyorum :)

Aynı sorundan bende muzdarip durumdayım sistem toplamak istiyorum ama vatanda montaj yaptırmak istemiyorum ama parçalarım hemen hemen @Recep Baltaş ın hazırlamış olduğu videolardakine benzer kendim montaj yapmayı düşünüyorum. Aklımda olan tek şey misal eksik bir pin taktım parçalara ilk çalıştırma sırasında zarar gelirmi eksik pin taktığım parçaya.

İşte benimde stres yaptığım tek konu bu, en ufak bir şeyde tüm zarar bizim üzerimize kalıyor.

Ben Vatan'a yaptırdım.
Pek iyi yapmıyorlar ve bittiğinde dedim ki kendim yapsam daha güzel yaparmışım.
Zor sanıyordum toplamayı görünce canlı canlı ne kadar kolay olduğunu anladım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı