Moralim çok bozuk

üyeadi321321

Hectopat
Lise 1'im geçen haftaya kadar hiç ders çalışmadım. Doğru düzgün eğitim hayatımda geçen hafta günde 6 saat ders çalışmaya başliyicaktım. Antrenmanlarla matematik 1 diye bir kitap aldım onla da temelimi düzelticektim matematikte ve 9.sınıf derslerin konularına yetişcektim elimde 4 tane test kitabı var edebiyat biyoloji kimya matematik için şimdi hiçbir şey yapasım gelmiyor, hiç hevesim kalmadı günde 4 saate indirdim sonra 3'e ama ders çalışsamda odaklanamıyorum hep endişeleniyorum aklımda gelecekte makine mühendisliği okumak vardı çukurova üniversitesinde okuyup (Adana'da yaşıyorum) ancak makine mühendisliği bana hitap etmediği için fikrimi değiştirdim, sonra elektrik elektronik mühendisliği düşünüyordum gelecekte ve dersler çok ağırmış ilgimi oda çekmedi popüler bir kariyer sitesine girdim ve gördüğüm kadarıyla bir sürü kişinin geleceği açık dediği (Elektrik-Elektronik Mühendisliği gibi) mesleklerin iş ilanlarının hepsinde 300+ başvuru var.

İşsiz kalmamak imkansız sanırım üniversite okuduktan sonra, ve ben ders çalışmaktan nefret ediyorum bilgisayar oyunu oynayasım gelmiyor artık nedense şimdi. Zamanımın çoğunda telefona bakıyorum, ağlıyorum hayat enerjim kalmadı ya ders çalışmayı bırakıp tüm gün PC oynayıp eski tempoma döneceğim ya da moralimi daha da çok bozucam, günde 4 5 saat ders çalışma sonrada PC oynama temposuna alışamadım. Bir türlü ne olur aydınlatın cidden moralim çok bozuk, aileden yana hiç baskı olmadı, ablam imam hatip okuyor ders çalışmıyor. Annem zorlanıyorsan bırak dedi çok ağlıyorum gelecekte ne yapacağım bilmiyorum. Ders için oturuyorum odaklanamıyorum, tempoya ayak uyduramadım 4 5 saat fazla değil, ve çok endişelendiğimin farkındayım ama cidden durum böyle yarında 1.dönem sınavlarına giricem. 7 Mart'tan 12 Marta moralim cidden çok bozuk, bırakmak istiyorum. Sadece dersleri falan salmak istiyorum, bir yerde okumuştum hiç girme stres yaparsın diye aklımdan çıkmıyor moralim cidden aşırı bozuk, çok abarttığımın farkındayım.

Karantina yüzünden diyebiliriz. Bende öyleyim şu anda biyoloji ve edebiyat çalıştım ve biraz dinleniyorum. Sende ders çalıştıkça kendini ödüllendir. Bir de sabah erken saatlerde çalışman daha iyi olur. Hem zihin daha boş hem etraf sessiz. Makine mühendisliği güzel meslektir[ özel sektörde(şu an için)] umarım olursun. Sınıfta kalma korkun varsa olmasın derslerine çalıştıysan bu sene hocalar yerdım eder. Kolay gelsin.
kitap oku can sıkıntısına birebir özellikle 1984 gibi kitaplar.

Maalesef Türkiye'de yaşamak bunları tetikliyor. Milli eğitim bakanı bunları aldırış etmiyor. 2023'te kimin kazanacağı ve kaybedeceği belli ama çok şey var para kazanacak İngilizce öğrenip Amerika'ya da gidebilirsin. Bunun için uygulamalar var, ben bir ara denemiştim ama bırakmıştım her liselinin morali bozuk. Bir tek senin değil dostum sana meslek önerecek olursam tornacı ol. Benim babam tornacı maaşı 5000 bin üzeri tam bilmiyorum. 20 yıl deneyimi var sen yeni olsan bile bayağı verirler yani, bayağı rahat bir meslek.

Karantina yüzünden diyebiliriz. Bende öyleyim şu anda biyoloji ve edebiyat çalıştım ve biraz dinleniyorum. Sende ders çalıştıkça kendini ödüllendir. Bir de sabah erken saatlerde çalışman daha iyi olur. Hem zihin daha boş hem etraf sessiz. Makine mühendisliği güzel meslektir[ özel sektörde(şu an için)] umarım olursun. Sınıfta kalma korkun varsa olmasın derslerine çalıştıysan bu sene hocalar yerdım eder. Kolay gelsin.
Saat 5 te uyanmaya başlayayım ozaman..
Yok hocam dersler 0 benim, kalem oynatmadım şu güne kadar 4 ay içinde toplamayi dusunuyordum gunde 6 saat ders calisma ile matematik temelini birde edebiyati felan.

Geri
Yukarı