Moraliniz bozuk olduğu zaman ne yapıyorsunuz?

Moruk, onu kafaya takma bunu takma şunu takma neyi takacaksın o zaman? Bence insanın önemli konuları kafaya takıp düşünmesi lazım. Yoksa sorumluluk sahibi olamaz. Sorumluluk alamayan insanlara da kimse güvenmez. Güvenilirliğimi sorgularım moruk. Konu güvenle ilgiliyse ve eğer ben insanlara güven veremiyorsam, kendime kızarım. Hatayla ilgiliyse hatayı yapan kişiyi suçlarım moruk.
Dostum benim anlatmak istediğim şey zaten hayata moron gibi gel moron gibi git demek değil. Her insanın kafaya takıcağı şeyler farklıdır bende çok takan birisiydim kendimi hayata bakış açımı değiştirerek çözdüm dedim. Hiçbir şeyi takmıyorum çünkü hayatıma takabilceğim bir sorun girmemesini sağlıyorum ölüm kalım olmadığı sürece. Ek olarak hiçbirşeyi takmayarak gayette güzel sorumluluk sahibiyim kafamı başka şeylerle meşgul etmek yerine hayat odaklı bakmama yarıyor buda sorumluluklarıma daha iyi tutunmamı sağlıyor. Takıp takmamak zaten insanın kendisine kalmış birşey bunu kimse değiştiremez.

1. Çantamı sırtıma takıp müziğimi açıyorum ve gökyüzüne bakarak sahilde dolaşıyorum.
2. En az 6 saat uyuyorum eğer hala moralim bozuksa yine uyuyorum. Böyle 1 gün boyunca kalmışlığım var :D

Sessizce yorganına sarılıp ağlarım. Onun dışında Hollow Knight oynarım, müzikleri bayağı rahatlatıyor. Sonra uyuyamaz bütün gece derdimi düşünürüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı