Moraliniz bozuk olduğunda ne yaparsınız?

Selahattin Özdemir dinlemekten bütün şarkılarını ezbere bilir oldum. Hayatımdaki yıkıklığın zirvesini yaşıyorum.
sabahlara kadar forumda dolaşıyorum sadece
Hocam, o tarz şarkılar dinleyerek ve hayatınızı düzeltmek için hiçbir şey yapmadan sadece forumda dolaşırsanız tabii ki düzelmez. Derslerinizde geri kalmışsınız, bu ara tatil ders çalışmak için güzel bir fırsat. Büyük bir çoğunluk saldı. Siz çalışırsanız öne geçersiniz. Çalışın dememin sebebi de ders çalıştıkça, konuları geçtikçe bir başarı hissi gelecektir. O başarı hissi de sizi mutlu edecektir. Ancak
sürekli kendinizle negatif şekilde, kendinizi üzecek şekilde konuşursanız burada ne desek boş. Olay sizde başlıyor, sizde bitecek. Biraz dişinizi sıkın. Kendinizle güzelce ve övgüyle konuşun. Bir şeyler yapmaya başlayın. Başlamak en zor kısmıdır. Bir düzene oturtmak biraz daha az zordur fakat gerisi çok güzel şekilde gelir. Spor yapmak da özgüveninizi arttırır. Şu şarkıyı da şuraya iliştireyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selahattin Özdemir dinlemekten bütün şarkılarını ezbere bilir oldum. Hayatımdaki yıkıklığın zirvesini yaşıyorum.
Depresyonu düzeltmeye çalışmıyorsun. Aksine kendini depresyona sokuyorsun. Onun yerine Alan Walker, Avicii, Bruno Mars gibi seni harekete geçirecek şeyler dinle.

Kafandan at şu yıkığım olayını. Sabah erken kalk, sağlıklı beslen, egzersiz/spor yap. Yapabilirsen günlük duş al. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. İki gününü bir tutma. İyi kötü kendini geliştirmeye çalış. Sana iyi gelmeyen şeyleri at hayatından. Tabii bazı şeyler hoşuna gitmese de hayatının parçasıdır. Onları öyle ya da böyle yapacaksın.

Ayrıca her zaman mutlu olamazsın. Hayatında ağlayacağın zamanlar olacak. Toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz, alış bunlara.

Son olarak birkaç kanal tavsiyeyi yapayım. Belki işine yarar.

Sporun çok faydası oluyor gerçekten tavsiye ederim. Şu an depresyondasın sanırım çok fazla düşünmemeye çalış, ileriye odaklan enerjini emen aptal insanlardan uzak dur onun dışında da söyleyecek fazla bir şeyim yok :).

Yeni konular

Geri
Yukarı