Moraliniz bozuk olduğunda ne yaparsınız?

Dinimizce caiz olmayan şeyler yapıyordum. Rahatlatıyordu. Psikoloğa gittim bir ay sonra yavaşça yaşanabilir duruma geldim. Aradan bir buçuk yıl geçti şimdi ilaçlarımı bıraktım bitince.

Işıkları kapatır, led ışığımı yakarım. Ardından yatağıma yatar, sevdiğim bir kitabın sevdiğim kısımlarını tekrar tekrar okurum. Arkadan da güzel bir müzik...

Oyun oynarım, oyundan da sıkılırsam eğer gündüz ise bisiklet sürmeye çıkarım. Akşam ise YouTube'da takip ettiğim YouTuber'leri izliyorum ya da CS:GO videoları izliyorum. Video izlerken üzüldüğüm ya da moralimin bozuk olduğunu unutuyorum. Bazen de bunu izliyorum size de öneririm.
Zeon'un rage editi :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir şeyden zevk alamama durumunu depresyona bağlarlar genelde, dersleri saldım diyorsun herkes salmış halde zaten. Merak ettiğin bilginin peşinden koş biraz da arabesk takılma insanların neticesinde maddi çıkar güttüğü eserler için duygularına kıymaya değmez maddi Dünya'da kimisi ihtiyatlı bir şekilde zevk alıyor kimisi Allah'ın her günü o biçim zevk alıyor oturup bir köşede tüm dünya zevklerinden mahrum kalma. Mutluluk arayışında olup mutluğu ulaşılmaz bir noktaya koymaya gerek yok.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 haftadır psikolaga gidiyorum ama şu ana kadar çok bir faydası olmadı. Artık kafayı yemek üzereyim hiçbir şey zevk vermiyor sabahlara kadar forumda dolaşıyorum sadece. Aklımdan çıkarmıyorum hastalıkları aylardır olmuyor psikolaga da gittim ama yine de olmuyor. Film izliyorum bu sefer bitti diye üzülüp bir de ona kafayı takıyorum. Neredeyse 1 yıl oldu koronadan dolayı toplasan 10 defa dışarıya anca çıkmışımdır herhalde. Dersleri zaten saldım 10. sınıfa dair hiçbir bilgim yok şu an halbuki bu seneye kadar derslerle aram gayet iyiydi. Kendimi tükenmiş hissediyorum. Siz de hayatınızın herhangi bir döneminde böyle hissettiyseniz tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.
Ben kendi zihnime geçiyorum. İlk önce nasıl yaptığımı bilmediğim bir şekilde kendimi onarıyorum. Tüm moralimi kendim düzeltiyorum. Öyle güzel bir yeteneğe sahibim Allaha şükür. Sonrasında ise hayali kendimle konuşuyorum bazen. Epey yararlı bir aktivite tavsiye ederim. İnsan hem kendisini tanıyor hemde zihnini çok iyi derecede geliştiriyor. Kendi zihninizde bir karakter olsun. İsteyince onu dışarı çıkarın. Böyle odanın ortasında hayal edin. Konuşun onunla. Ben hep yararlı bulmuşumdur. Bu sayede çok şeyler başardığıma inanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu 2 müzik 1 video moralini bir nebze olsa düzeltir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı