Motor mu, araba mı?

Araba ehliyeti kolay ama güzel motorlar için 24 yaş ya da diğer motor ehliyetine 2 yıl sahip olma şartı var. (Motorun gücüne göre, tam detay bilmiyorum)
O öyle değil. 16 yasinda iken alacagin ehliyet için 125cc en fazla. 18 yaşında alacağın ehliyet ile motorun gücü 34 kusur kw yi geçmeyecek. Eger ki 24 yaşına ya da 2 yıllık a2 yani 18 yaşında ehliyete sahipsen a ehliyeti alirsin. Istedigin motoru kullanırsın.

Motor için boy önemli diye duydum.
Boy muhabbetini yapıp şu motora sığmazsın yok şu motor şöyle diyenleri takma. 130 mu 140 mı DAKAR yarışçısı vardı. Adam milletin eline motorlarını verip geçiyordu.

Günlük rutin için "skuter" çok güzel olacaktır. Trafikte 2 saatinizi kaybetmek yerine 30dk işinize gidebilirsiniz. Artan bütçeye aileniz için otomobil satın alarak tüm sorunları çözersiniz.

Şehre göre değişir. İstanbul'da araba almak saçmalık. Araba almaktansa metro ile gitmeyi tercih ediyor insanlar. Çünkü çok trafik var. Ama motor trafiğe takılmadığı için güzel. Ayrıca motor için 18'i de beklemenize gerek yok.

Bunun çok boyla ilgisi yok bence senin kişiliğine günlük hayat tarzına uygun olanı seçmelisin. Motor gün içerisinde daha hızlı olur trafikten kurtulursunuz bir nebze, park derdiniz pek olmaz, yakıt olarak daha az harcarsınız. Araba ise konforlu müziğini açıp arabayı doldurup gidersin her yere. 4-5 kişi binebilirsin bagajı var ayrıca kask vb ekipmanlara ihtiyacın yok. Motordaki gibi düşüp yaralanma derdin yok. Ama yakıt ve trafik gibi dertleri var.

En güzeli ikisini birlikte kullanmak ama tr şartlarında hem iyi bir araba hem iyi bir motor almak zor. İkisinin de ehliyetini alın hangisini kullanmaktan daha çok keyif alırsanız onu kullanırsınız. Sanırım 16 yaşında A1 ehliyet alınabiliyordu ufak hacimli motorları kullanabiliyorsunuz onu alıp bir bakarsınız.

O öyle değil. 16 yasinda iken alacagin ehliyet için 125cc en fazla. 18 yaşında alacağın ehliyet ile motorun gücü 34 kusur kw yi geçmeyecek. Eger ki 24 yaşına ya da 2 yıllık a2 yani 18 yaşında ehliyete sahipsen a ehliyeti alirsin. Istedigin motoru kullanırsın.
Tamam hocam aynı şeyi yazdım zaten. Kw değerlerini ve ehliyet ismini bilmediğim için eksik yazdım sadece. Teşekkürler.

Şehre göre değişir. İstanbul'da araba almak saçmalık. Araba almaktansa metro ile gitmeyi tercih ediyor insanlar. Çünkü çok trafik var. Ama motor trafiğe takılmadığı için güzel. Ayrıca motor için 18'i de beklemenize gerek yok.
İstanbul'un magandası çok motor almaya değmez. Kim bana arkadan çarpacak veya kim önüme atlayacak diye dert edeceğime arabaya biner trafiğini çekerim. Ama diğer illerde motor çok zevkli olur bence. İstediğin gibi dolaşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı