Mount and Blade Bannerlord optimizasyon sorunu var mı?

Canon

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim: ASUS ROG STRIX B450-F \ Sapphire Nitro+ RX 580 4 GB \ AMD Ryzen 5 3600 \ Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz \ FSP 600W.

Mount and Blade Bannerlord'un optimizasyon sorunu var mı? 1600x900 oynuyorum ayarlar yüksek ama özel olarak birkaç ayar daha düşürdüm. Oyunda haritada bile donmalar yaşıyorum. Savaşlarda adamlara vurmaya çalışınca hemen FPS düşüyor. Sadece adamlara vururken değil atla ilerlerken saçma sapan FPS düşüyor. Bu ileride çözülür değil mi? Bu yüzden geri iade talebi açtım fakat 3 saat oynadığım için kabul edilmedi(açıklamada da bulundum). Özet şu bu oyunla ilgili değil mi yani benlik bir durum değil?

İlla ki düzelteceklerdir. Optimize sorunları var şu an. Özellikle kale savaşlarında performans berbat ama normal yol savaşlarında anlattığınız gibi performans kayıpları yaşamadım. Ayarlardan ses kalitesini düşürün ve maksimum birlik sayısını da azaltın. Bu şekilde daha çok performans alabilirsiniz.

Benim pek iyi bir sistemim yok fakat, evet optimizasyon sorunu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sırf sende değil, bütün oyuncular bundan rahatsız. Kısacası dediğiniz şeyler bende de oluyor. Senlik bir durum yok, oyunla alakalı. Umarım kısa sürede bir çözüm getirirler.

İlla ki düzelteceklerdir. Optimize sorunları var şu an. Özellikle kale savaşlarında performans berbat ama normal yol savaşlarında anlattığınız gibi performans kayıpları yaşamadım. Ayarlardan ses kalitesini düşürün ve maksimum birlik sayısınıda azaltın. Bu şekilde daha çok performans alabilirsiniz.
Ses kalitesini en sona almıştım. Performansı düşürdüğünü bilmiyordum.
Benim pek iyi bir sistemim yok fakat, evet optimizasyon sorunu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sırf sende değil, bütün oyuncular bundan rahatsız. Kısacası dediğiniz şeyler bende de oluyor. Senlik bir durum yok, oyunla alakalı. Umarım kısa sürede bir çözüm getirirler.
Umarım düzeltilir çok sinir bozucu.

Ses kalitesini en sona almıştım. Performansı düşürdüğünü bilmiyordum.

Umarım düzeltilir çok sinir bozucu.
Onu kesinlikle düşürün. Çünkü işlemciden güç harcıyor. Kendi açıklamarı var, işlemciden güç harcıyor diye. Bir de öyle deneyin, performans artışı kesin olur.

Oyun işlemci ve ram katili resmen. 1080p ultra'da 11-12GB'lara varan bellek kullanımı var. 8GB ile drop yememeniz mümkün değil bu oyunda.
Önerilen sistem gereksiniminde 8GB yazıyor ama 16GB bellek gerekiyor adam akıllı bir performans alabilmek için.
Yine aynı şekilde 1080p ultra da 4GB'ı aşan video bellek kullanımı var yani 4GB VRAM yetmiyor. Eğer ultra'da ise grafik detaylarınız Rx580 4GB ile sıkıntı yaşamanız normal.

Fx8350-GTX 1080 ikilisi ile oynuyorum 1080p ultrada, drop problemi yaşamadım sadece 500 vs 500 muharebelerinde performans düşüyor ama 40 kare/saniye oranının üzerinde seyrediyor yine de.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı