Mount & Blade : Warband İncelemesi

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar herkese. Bugün Mount & Blade : Warband oyun incelemesi ile karşınızdayım. Fazla uzatmaya gerek yok başlayalım.

MB : Warband, orta çağ temalı bir rol yapma video oyunudur. Tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki adet mod bulunmaktadır. Oyun bir Türk firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilip Paradox Interactive tarafından 30 Mart 2010 tarihin de Amerika ve Türkiye'de satışa sunulmuştur.

Detaylı bilgi için;

MB : Warband Steam sayfası
MB : Warband Vikipedi sayfası

Oyun eski bu yüzden sistem gereksinimleri çok düşük. Kısaca günümüzdeki bütün bilgisayarlar kaldıracak kadar. Siz de görüyorsunuz... 🤣

1613588240640.png

Oyunun indirme boyutu 700-800 MB arası. Oyun eski diye kötü olduğunu düşünmeyin çıktığı zamana göre gayet başarılı bu yüzden göz bebeğimiz. Fiyatı normal de 30 TL fakat Steam indirimleri ile 8 TL. Eğer çok oyunculu oynamak istiyorsanız satın almanız mecbur. Zaten bu özellikleri isteyip de oynanış videosunu gördüğünüz de şaşırıp kalacaksınız...

Oyunu satın almadan önce ilk 15-20 dakika kadarını izlemeniz de fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlemişseniz devam edelim... ⬇️

Savaş hissi gerçekten çok güzel. Oyun da savaş yaparken kendinizi Osmanlı ordusundan biri sanıyorsunuz. 🇹🇷

1613589086630.png

Savaş animasyonları da ayrı güzel at üstündeyken kılıç sallamak mükemmel bir şey, düşmanları öldürdüğünüzü anlıyorsunuz yani. Görsel de vuruş animasyonunun örneği var. Aynı bu şekil de kelleleri alıyoruz!

1613589581674.png

Ayrıca oyun da böyle savaş sahneleri görmeniz mümkün.

1613589695046.png

Son olarak müzikleri de çok hoşuma gitti. Örnek olarak görev tamamlama müziğini göstereceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İzlerken alt yazıyı etkinleştirmeyi unutmayın. 😉 Bir de bu müziği var bunu dinlerken içim acıyor , ağlayasım geliyor...

Arkadaşlar kısaca verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Elim de olsa 50 TL bile vereceğim. Söyleyecek fazla bir şey yok oynanış videoları bile almaya itiyor.
Biraz sade ve kısa bir inceleme olsa da almanızı tavsiye ediyorum.

1613590168969.png

İyi günler kendinize iyi bakın...

Koskaca bir yaz tatilimi bunu oynayarak geçirdim. Pişman değilim. Kahvaltı yapmadan başına oturup uyuyana kadar oynardım. Zamanın nasıl geçtiğini fark etmezdim.
Bannerlord bir erken erişimden çıksın +1000 saat ona da gömeceğim.
Sultan Hakim neden ele geçirdiğim kaleleri başkasına veriyorsun? Sonra neden derebeylikten ayrılıyorsun diye soruyorsun bir de utanmadan.

Bannerlord'dan cok cok daha zevkli hala. Mekanikleri de ayni sekilde.

Cok oyunculu modu mukemmel ozellikle. Animasyonlar asiri hos. Bannerlord, Warband'a gore daha agir kaliyor bana sorarsaniz. Cok oyunculu modunda karsinizdaki kisileri oldurmek cok zevkli. Bir o kadar da zor tabii. Alisma sureci cok zor geciyor, karsidaki adamlarin nereden saldirdigini anlamadan oluyorsunuz baslarda.

Modlari zaten muthis. Azgad gibi hikaye temali modlari ozellikle oneririm.

Sultan Hakim neden ele geçirdiğim kaleleri başkasına veriyorsun? Sonra neden derebeylikten ayrılıyorsun diye soruyorsun bir de utanmadan.
Nefretlik insan ya Hakim. Niye 1000 kisiyle dolasiyorsun be adam? Tum kalelerin bos, sadece meydan savasiyla olur mu bu is? Onun da isine gelmiyor, benim de.

Cok oyunculu modu mukemmel ozellikle. Animasyonlar aşırı hos. Bannerlord, Warband'a gore daha agir kalıyor bana sorarsaniz. Cok oyunculu modunda karsinizdaki kisileri oldurmek cok zevkli. Bir o kadar da zor tabii. Alisma sureci cok zor geciyor, karsidaki adamlarin nereden saldirdigini anlamadan oluyorsunuz baslarda.

Yav ben arada oynuyorum kale kuşatma Online ama adam öldüremiyorum kolay kolay. Ya adamlar oyunu yalayıp yutmuşlar, ya da hile var. Bazı adamlara hiç kılıç vuramıyorum bile :D

Bannerlord'un tamamlanmamış bir multiplayerı olduğu düşünülürse,hala severek oynanabileceğimiz,benim de ara sıra girip oynadığım bir oyun,Bannerlord'taki kılıç ve yay kullanma mekaniklerine alışamayınca Warband'a devam ediyorum :D Bannerlord'ta takım seçme menüsünde oyun donarken,Warband'ta ara sıra olan "sunucu ile bağlantı kaybedildi" hatası dışında bir sorun yaşamadım.

Yav ben arada oynuyorum kale kuşatma Online ama adam öldüremiyorum kolay kolay. Ya adamlar oyunu yalayıp yutmuşlar, ya da hile var. Bazı adamlara hiç kılıç vuramıyorum bile :D
Normal hocam. Ciplak dolasip cift kilic kusananlardan kacin ozellikle. Surekli oynadigim zamanlar ben de onlardandim. Yere bakiyorlar, animasyon iptal ediyorlar. Sonra siz farkinda varmadan vuruyorlar. Block konusunda o kadar iyiler ki vurmaya kalkistiginiz zaman, genelde oluyorsunuz.

Beni de onlardan biri egitmisti hatta.

nefretlik insan ya hakim. Niye 1000 kişiyle dolaşıyorsunuz be adam? Tüm kalelerin boş, sadece meydan savaşıyla olur mu bu iş? Onun da işine gelmiyor, benim de.
Kalradya'da bu kadar korumayla gezen lord yok. Adam bütün Sarranid lordlarını toplayıp geziyor.
Sınav olmasa da Warband açıp oynasak. Özledim Kalradya'yı.

Cok oyunculu modu mukemmel ozellikle. Animasyonlar asiri hos. Bannerlord, Warband'a gore daha agir kaliyor bana sorarsaniz. Cok oyunculu modunda karsinizdaki kisileri oldurmek cok zevkli. Bir o kadar da zor tabii. Alisma sureci cok zor geciyor, karsidaki adamlarin nereden saldirdigini anlamadan oluyorsunuz baslarda.

Nefretlik insan ya Hakim. Niye 1000 kisiyle dolasiyorsun be adam? Tum kalelerin bos, sadece meydan savasiyla olur mu bu is? Onun da isine gelmiyor, benim de.
Hocam tam demek istediklerim işte...

Yeni konular

Geri
Yukarı