Mouse hareket edince CPU kullanımı artıyor

Kaan Gönül

Hectopat
Daha fazla  
Logitech G302 mouse sahibiyim normalde işlemci %20 lerdeyken hızlı hareket ettirince bianda %80'e fırlıyor ve oyun ıcındede ani FPS düşüşlerine neden oluyor bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır?
Anakart: ASUS M5a97 r2.0.
İşlemci: AMD FX 4300.
RAM: 8 GB DDR3.
Ekran kartı: MSI Armor GTX1060 3GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs programı yok sadece Logitech'ın kendı programı var DPI ayarlamak ıcın ındırmıştım.

Mousun USB polling rate hızını düşürmeyi deneyin. Aynı sorun bende de var bana bu sorun 5-6 aydır var ve bende senin gibi mağdurum aklıma tek gelen okul harçlığımla yeni anakart ve işlemci almak oluyor. Bazı kişiler BIOS güncelleyin ya da 3.0 USB portundan 2.0 geçin diyor benim anakartımda 3.0 portu yok 2.0 var ama sorun hala devam etmekte. Bazı insanlar virüs programlarıyla tarama yapın diyor deneyebilirsiniz. Ben Kaspersky ile denemedim ama malwarebytes programıyla tarama yaptım hiçbir virüs algılamadı.
.

Mousun USB polling rate hızını düşürmeyi deneyin. Aynı sorun bende de var bana bu sorun 5-6 aydır var ve bende senin gibi mağdurum aklıma tek gelen okul harçlığımla yeni anakart ve işlemci almak oluyor. Bazı kişiler BIOS güncelleyin ya da 3.0 USB portundan 2.0 geçin diyor benim anakartımda 3.0 portu yok 2.0 var ama sorun hala devam etmekte. Bazı insanlar virüs programlarıyla tarama yapın diyor deneyebilirsiniz. Ben Kaspersky ile denemedim ama malwarebytes programıyla tarama yaptım hiçbir virüs algılamadı.
.
Kaç gündür bununla uğraşıyorum Rival 650 mousemde sıkıntı var sanıyordum polling rate 1000 deydi 125 e getirdim sıkıntı gitti.

Polling Rate düşürmek gecikme yaratır driverını kapatın oyun oynarken. İşlemci kullanması gayet normal bir durum 1000 getirebilirsiniz.

1000'de iken CPU kullanımı 100'lere çıkıyordu mesela Valorant'ta 150'lerden 30-40'a iniyordu SteelSeries Engine'den defaulta aldım 125'e çekti sıkıntı yok yani sanırım yanlışlıkla 1000'e almışım.

Geri
Yukarı