MSConfig'de Windows 10, Windows 7 gözüküyor

Ramboo27

Hectopat
Merhabalar, bundan birkaç ay önce hiçbir dosya vs. silinmeden Windows 10 yükseltmesi yaptım ve sistem yapılandırması yerinden de Windows 10 Pro olarak gözüküyordu anca bilgisayarımı her başlattığımda siyah ekranla karşılaşıyorum. Ben de sistem yapılandırmasıyla alakalı olduğunu düşündüm ve arama yerine yazarak girdim. Eskiden de girdiğimde Windows 10 yazıyordu, şimdiyse Windows 7 olarak gözüküyor. Ayrıca bir ayar değiştirdiğimde bilgisayarı yeniden başlattığımda ayarlar kaydolmamış oluyor sistem yapılandırmasında.
1620730166887.png

tekrardan söylüyorum eskiden orada windows 10 yazıyordu ve şu anda hiçbir ayarı değiştiremiyorum uygula desem bile.

Ediyorum zaten hocam. Temiz olarak Windows 10 kurun.

En iyi çözümü dediğimi yapın. Başka çözüm bilmiyorum. Windows 10 gözükmüyor.

En iyi çözümü dediğimi yapın. Başka çözüm bilmiyorum. Windows 10 gözükmüyor.

Eskiden gözüküyordu diye biliyorum ne olduysa dün oldu PC bir anda kapandı kendi kendine yeniden başladı sonra kullandım bayağı akşam olunca PC'yi tekrar açayım dedim bekleme ekranında siyah oluyor 30dk sonra geliyordu bazen 5dk da açılıyor belki HDMI da sorun vardır diye kabloyu değiştim sorun aynı ama ekran siyahken CTRL + Alt + Delete yapabiliyorum oradan da istediğim uygulamayı açabiliyorum sence neden böyle oldu?
Aslında tek sıkıntım şu siyah ekran sorunu performansta pek bir sorun yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7'den Windows 10'a yükselttiysen Windows 7'nin EFI'si hala duruyor olabilir. Pek takma, sistemin açılıyorsa geç. Çok istiyorsan bir USB hazırla, EFI kısmından Windows 7'yi silip şu komutu gir.

[CODE title="CMD"]bcdboot C:/Windows/[/CODE]

Böylece Windows 10 EFI'sini yeniden oluşturmuş olacaksın. Kolay gelsin :).

Windows 7'den Windows 10'a yükselttiysen Windows 7'nin EFI'si hala duruyor olabilir. Pek takma, sistemin açılıyorsa geç. Çok istiyorsan bir USB hazırla, EFI kısmından Windows 7'yi silip şu komutu gir.

[CODE title="CMD"]bcdboot C:/Windows/[/CODE]

Böylece Windows 10 EFI'sini yeniden oluşturmuş olacaksın. Kolay gelsin :).
Böyle şeyleri pek anlamam da bir videosu var mı ayrıca bu işlemde format mı oluyor
herhangi bir dosyam silinir mi uygulama v.s falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurulum rehberi attım. Bakın ve temiz kurulum yapın. Önemli olan dosyaları yedekleyin.

Benim Windows normalde Windows 7 ydi ben dosya silinmeden direk Windows 10 yapmıştım bu temiz kurulum dediğin benim için geçerlimi ayrıca BIOS ayarlarından bir şey yapmam gerekiyor mu? Format için.

Formata gerek yok gibime geliyor. Komut istemine yönetici olarak girip şu komutu deneyebilir misin? Çıktısının fotoğrafını lütfen bana atmayı unutma.

Kod:
bcdboot C:\Windows

Yeni konular

Geri
Yukarı