MSI 27" G274QPF-QD neden ucuz?

Monitörü dün satın aldım bugün elime ulaştı. Ben Amazon üzerinden Gpnteknolojiden satın aldım. Niye bunu tercih ettin derseniz bu fiyat aralığında f/p olarak doğru düzgün IPS monitör yok. Daha önce hiç 1440p bir monitör kullanmadım ve haliyle diğer modellerle kıyaslama yapamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla iyi bir monitör. Mag274qrf-qd'nin 2022 versiyonu. Aralarında teknik olarak birkaç iyileştirme mevcut. Ölü piksel vs çıkmadı. IPS Glow gibi bir sorunu da yok. Siyahları muadillerine göre çok daha iyi gösteriyor. Tek eksisi o da eksi midir bilmiyorum. 2020 versiyonunda MSI'ın Gaming Intelligence (Gaming OSD) yazılımı çalışırken bunda çalışmıyor. Bunun yerine Display Kit diye bir uygulama var onun üzerinden oynama yapılabiliyor. Ama çok bir ayar yok.

Bu arada fiyatı normal çünkü stok var. Diğer monitörlerin pahalı olma sebebi daha iyi olmaları değil stok sorunu olmalarından kaynaklı.

Son düzenleme:
Monitörü dün satın aldım bugün elime ulaştı. Ben Amazon üzerinden GPN Teknoloji'den satın aldım. Niye bunu tercih ettin derseniz bu fiyat aralığında F/P olarak doğru düzgün IPS monitör yok. Daha önce hiç 1440p bir monitör kullanmadım ve haliyle diğer modellerle kıyaslama yapamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla iyi bir monitör. MAG274QRF-QD'nin 2022 versiyonu. Aralarında teknik olarak birkaç iyileştirme mevcut. Ölü piksel vs çıkmadı. IPS glow gibi bir sorunu da yok. Siyahları muadillerine göre çok daha iyi gösteriyor. Tek eksisi o da eksi midir bilmiyorum. 2020 versiyonunda MSI'ın Gaming ıntelligence (Gaming OSD) yazılımı çalışırken bunda çalışmıyor. Bunun yerine display kit diye bir uygulama var onun üzerinden oynama yapılabiliyor. Ama çok bir ayar yok.

Bu arada fiyatı normal çünkü stok var. Diğer monitörlerin pahalı olma sebebi daha iyi olmaları değil stok sorunu olmalarından kaynaklı.

Hocam Gaming OSD yazılımı tam olarak nedir ne gibi bir ise yarar olmaması kimin için bir eksik olur veya olmaz.

Hocam Gaming OSD yazılımı tam olarak nedir ne gibi bir ise yarar olmaması kimin için bir eksik olur veya olmaz.
Valla hocam mag serisine özel yaptığı bir şey MSI'ın. Monitörün yazılımını falan otomatik yüklüyor. Monitörden yapılan ayarları tuşla değil masaüstü uygulamasından yapıyorsun. Crosshair boyutunu falan ayarlayabiliyorsun. Çok gerekli mi bence değil. Driverını kendim kurdum ayarları da elle monitörden yaptım. Bu tarz bir uygulama yapma sebebi MSI'ın diğer modellerde rgb aydınlatma olması. G274QPF-QD'de yok. Kaldı display kit uygulaması da iş görüyor. Ordan da profiller arası geçiş yapabiliyorsun. Ama gecikme, mprt ayarlarını vs elle monitörden yapman gerekiyor.

Valla hocam mag serisine özel yaptığı bir şey MSI'ın. Monitörün yazılımını falan otomatik yüklüyor. Monitörden yapılan ayarları tuşla değil masaüstü uygulamasından yapıyorsun. Crosshair boyutunu falan ayarlayabiliyorsun. Çok gerekli mi bence değil. Driverını kendim kurdum ayarları da elle monitörden yaptım. Bu tarz bir uygulama yapma sebebi MSI'ın diğer modellerde rgb aydınlatma olması. G274QPF-QD'de yok. Kaldı display kit uygulaması da iş görüyor. Ordan da profiller arası geçiş yapabiliyorsun. Ama gecikme, mprt ayarlarını vs elle monitörden yapman gerekiyor.
Anladım hocam sizden ricam gece oyun oynarken falan ışık kapali şekilde bir fotograf atma şansınız var mı?

@ardacanci hocam sizce.hangisini tercih etmeliyim

G3223D yoksa G274qpf qd​

31.5 büyük olur diye düşünüyorum daha önce hiç bu büyüklüklerde monitör kullanmadım hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum genelde siz hangisini tercih ederdiniz.

@ardacanci hocam sizce. Hangisini tercih etmeliyim

G3223D yoksa G274qpf qd​

31.5 büyük olur diye düşünüyorum daha önce hiç bu büyüklüklerde monitör kullanmadım hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum genelde siz hangisini tercih ederdiniz.

Dedigim gibi, pivot onemli olmayacaksa G3223D'nin parlaklığı ve HDR kalitesi daha yüksek MSI'a göre. Bu belirttiklerimden yola çıkarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Monitörü dün satın aldım bugün elime ulaştı. Ben Amazon üzerinden Gpnteknolojiden satın aldım. Niye bunu tercih ettin derseniz bu fiyat aralığında f/p olarak doğru düzgün IPS monitör yok. Daha önce hiç 1440p bir monitör kullanmadım ve haliyle diğer modellerle kıyaslama yapamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla iyi bir monitör. Mag274qrf-qd'nin 2022 versiyonu. Aralarında teknik olarak birkaç iyileştirme mevcut. Ölü piksel vs çıkmadı. IPS Glow gibi bir sorunu da yok. Siyahları muadillerine göre çok daha iyi gösteriyor. Tek eksisi o da eksi midir bilmiyorum. 2020 versiyonunda MSI'ın Gaming Intelligence (Gaming OSD) yazılımı çalışırken bunda çalışmıyor. Bunun yerine Display Kit diye bir uygulama var onun üzerinden oynama yapılabiliyor. Ama çok bir ayar yok.

Monitörde mavi ışık filtresi (blue light filter) var mı? Gözlerde ağrı yapıyor mu?

Monitörde mavi ışık filtresi (blue light filter) var mı? Gözlerde ağrı yapıyor mu?
Hocam var ama onu açınca da renkler doygunluk ve doğruluğunu kaybediyor. Ben oyun oynanırken açan olacağını sanmıyorum. Tamamen reklam amaçlı uydurulmuş bir şey.
Sanırım bu gece bende alacağım Hepsiburada üzerinden daha uyguna geliyor mesajınızı beklerim sağ olun.
Ben olası ölü piksel ghosting vs sorunları çıkar diye Amazon'dan aldım. Onlar direk iade değişim yapıyorlar satıcı üstünde baskıları daha fazla. Hepsiburada için bir şey diyemem.

Dedigim gibi, pivot onemli olmayacaksa G3223D'nin parlaklığı ve HDR kalitesi daha yüksek MSI'a göre. Bu belirttiklerimden yola çıkarak tercihinizi yapabilirsiniz.
Şu parlaklık olayına da açıklık getireyim. Her şey parlaklık değil arkadaşlar. Renk doğruluğu ve gamut parlaklıktan önce değerlendilmeli. Bu forumda herkes nano ips diye dell'in 1440p monitörlerini önerip duruyor. Ama bu monitörlerde inanılmaz derecede ips glow var. Siyah diye bir renk yok. Local diming konusunda da büyük sorunları var. Buradan inceleyebilirsiniz.

Ayrıca hdr konusuna gelecek olursak. Bu tarz giriş orta seviye monitörlerde hdr diye bir özelliği unutun. 400 nit parlaklıkla hdr deneyimi falan yaşanmaz. Biri diğerinden daha iyi diyemeyiz. İkisinin de kötü çünkü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı