MSI A320M Pro anakart ile R5 5600 ve RTX 2060 kullanılır mı?

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Normalde başlıktaki Anakart'ı Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti ile kullanıyorum fakat değişim yapacağım resimdeki ürünler bu Anarkart'a uyumluluk sağlar mı?
Cevaplarsanız çok sevinirim.

Screenshot_2.png

ANAKART: MSI A320M Pro VD/S

Kullanılır fakat anakartınız işlemcinize yetmeyebilir. Uzun dönemde dolaylı ve direkt performans artışı için anakartınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Yanılmıyorsam 5000 serisi işlemciler içim A320 anakartlara bir BIOS güncellemesi yayınladı, mevcut işlemciniz ile BIOS Update yaptıktan sonra sorun olmadan çalışır. Mevcut anakartınız ile overclock, PCI-e 4.0'dan mahrum kalıyorsunuz. Ek olarak tam emin değilim ancak re-size bar ve RAID'de yapılmıyor olabilir, bence normal bir kullanıcı için aşırı bir eksiklik değil.
RTX 2060 yerine RX6600 önermezsek olmaz bu arada 🤣

Yanılmıyorsam 5000 serisi işlemciler içim A320 anakartlara bir BIOS güncellemesi yayınladı, mevcut işlemciniz ile BIOS Update yaptıktan sonra sorun olmadan çalışır. Mevcut anakartınız ile overclock, PCI-e 4.0'dan mahrum kalıyorsunuz. Ek olarak tam emin değilim ancak re-size bar ve RAID'de yapılmıyor olabilir, bence normal bir kullanıcı için aşırı bir eksiklik değil.

Sadece oyun oynuyorum farklı işlerle uğraşmıyorum günlük kullanım ve oyun için değiştirmeyi planlıyorum.
BIOS güncellemesini bilmiyorum onu yapmasam çalışır mı yine de yoksa yapmam mı gerekli?

Sadece oyun oynuyorum farklı işlerle uğraşmıyorum günlük kullanım ve oyun için değiştirmeyi planlıyorum.
BIOS güncellemesini bilmiyorum onu yapmasam çalışır mı yine de yoksa yapmam mı gerekli?

Sadece oyun oynuyorsanız 2060 yerine RX 6600 XT alın

Anakartı arattığımda şöyle bir sürüm çıktı bunu kurarsam Ryzen 5 5600 ile uyumlu olur mu?

Screenshot_3.png

Sadece oyun oynuyorsanız 2060 yerine RX 6600 XT alın

Evet sadece oyun ve video izlemek için kullanıyorum bilgisayarı.

Sadece stok fan yeterli mi bu işlemci için? Benim kasaya sıvı soğutucu koyacak yerim yokta küçük biraz.

@Mortis06

BIOS güncellemesini az önce yaptım BIOS ekranı bile değişti en son 27 Nisan 2018 de yapılmış ben sistemi almadan 3 ay önce. Şimdi 15 Nisan 2022 yazıyor BIOS ekranında :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı