MSI Anakart Garanti Süreci

noname92

Kilopat
Benim MSI ekran kartımdan bobin sesleri geldiğini fark ettim. İşlemciden sanıyordum hep. Garantisinin bitmesine 6 ay var. Değişim yaparlar mı? Şikayetvar gibi sitelerde bir sürü şikayet var değiştirmediklerine karşılık. Eğer bu şikayete karşılık sıkıntı çıkarırlarsa kargoda veya teknik serviste daha büyük sorunlar çıkacağına çok eminim.

Coil Whine sorunu çok rahatsız edici düzeyde ise garantide ancak o şekilde işlem yaparlar. Bende daha önce MSI servisine birkaç parça götürmüştüm, pek ilgilendiklerini söyleyemeyeceğim.

Yaklaşık 1 sene önce MSI anakartı kendi hatam ile kondanstör patlatmıştım sorun bende olduğu halde uğraşmak istemedikleri için değiştirdiler galiba şansınızı deneyin.

Sanırım MSI'ın Türkiye'deki tek yetkili servis ağı Servispoint imiş. İnternet sitesindeki (MSI resmi sitesinde de aynı telefon gözüküyor) iletişim telefonunu aradım. Değişim yapmadıklarını ama yinede sizin tercihiniz gönderebilirsiniz dediler. Birçok forum konuları olmuş ilgilenmedikleri ile alakalı. THH resmi belgesi gördüm. Orada bir arkadaş da ölümüne teknik servisi savunmuş. Bu kadar uğraşacağımı zannetmiyorum. Son olarak MSI yurt dışı teknik ekibine yazacağım. Sanırım bunu her teknolojik ürün gibi kusurlu kullanmaya mahkumuz.
Yaklaşık 1 sene önce MSI anakartı kendi hatam ile kondanstör patlatmıştım sorun bende olduğu halde uğraşmak istemedikleri için değiştirdiler galiba şansınızı deneyin.
Teknik servisin şans işi olması da ayrı bir drama maalesef :D Bende haksız olduğum halde değişim yaptıklarına şahit oldum. Halbuki kendi hatam olduğunu söylemiştim ücreti ne ise verecektim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı