Msi RX 580 armor ısı sorunu

Ahmetuysal

Decapat
Arkadaşlar kartım yükteyken 90° sınırlarında daha 90ı geçmedi. Bu arada kart yeni. Yükten kalkınca bir anda soğuyor ve yük altına girince çok çabuk ısınıyor. Sizce 90° normal mi?

Sıcaklık kesinlikle çok yüksek. 75 derece üzeri çalışmaması gerekiyor normal şartlarda.
235W TDP değerine vurabilen tek model NITRO+ modelidir. Belki buna ROG STRIX de eklenebilir. Stok güç tüketiminde 80 dereceye vuran Armor modelinin 230W çekmesini nasıl bekliyorsunuz?
Furmark dahil hiçbir benchmarkta veya oyunda 230W çekmez bu kart. Sağlam bi' overclock gerekli bunun için.

Ben katılmıyorum 500W yeterli olduğuna. 600W Thermaltake PSU'yla benim bilgisayar oyunlara girince çözünürlüğü 1920x1080 yapınca otomatik restart atıyordu 750W Corsair CX-750 taktık sorun düzeldi ama extra 3 harddisk falanda var sistemde.

Değerli konu sahibi arkadaşım. Yapman gereken şeyleri sana sıralıyorum.
Öncelikle kasanda kaç fan var bilmiyorum ancak boş fan slotu olduğunu var sayıyorum.
Hava akışı yüksek fanlardan alıp kasan kaç tane destekliyosa takmalısın.
Bunun dışında undervolt yaparak kartın ısınması biraz düşürebilirsin.
Sadece ilk söylediğim şey benim kartımın 75 dereceden 67 civarına net bi şekilde inmesini sağladı.

Tartışmanızın bi anlamı yok ama bir kart 90 derecede çalışması hiç normal değil ayrıca kartın tdp değeri ne kadar yüksek ise soğutma sistemi güçlendirilmesi yapılır aynı araçlardaki radyatör gibi kartın hava sıcaklığı 40 derece iken bile 80 85 dereceyi geçmemesi lazım hava akışını kontrol et Amd driver üzerinden global watmandan fan ayarı yaparmısın.

80 dereceden sonrası sıkıntıdır. Acele onu servise götür
90 derece normal filan değil, üreten adam ona göre soğutucu koyuyor. Makinayı böyle devam ederse yakarsin diyim

80 dereceden sonrası sıkıntıdır. Acele onu servise götür
Geri götürmek istiyorum fakat, Vatanın şubesinden aldığımdan dolayı ilk 15 günde direk değişim veya iade yapmıyorlar. Bu yüzden dolayı kartı geri götürdüğüm de gerçekten bir sorun yoksa boşu boşuna 20 gün beklemiş olacağım. Onun dışında hiç beklemeden değişim yapabilmenin bir yolu sizce var mıdır ? Yani kart apaçık ısınıyor ve bunun 20 gün bekletilecek bir yanı olduğunu zannetmiyorum, özellikle 9 günlük bir kart için hiç zannetmiyorum.

Bende de MSI Armor RX570 var, alalı 9 gün oluyor ve 15 dakikalık furmark testinde 84 dereceleri gördü. Kart en fazla yük altında 120w çekti. Sizce bir sorun var mıdır ?
En fazla 120W çekmesi Power Limitten kaynaklı. Onu sona çekerseniz daha fazla çektiğini ve ısındığını görebilirsiniz. Garantilik durum olmayabilir. İnternet üzerinden aldıysanız iade alıp daha iyi soğutmaya sahip modelini alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı