MSI Armor RX570 4 GB OC ekranda cıkan anormal renkler ve cizgiler

hasanhkor

Centipat
Merhaba arkadaslar.
Yaklasık 1 sene önce İtopya'dan aldıgım toplama paket PC aldığım gunden berı aynı sorunla karsılasıyorum. İdare etmeye calıstıkca daha cok olmaya basladi.
Sistemim:
MSI RX570 Armor OC 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX1.
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2.
Adata 480GB SU630 3D NAND SATA3 2.5 inc SSD (520M.
Adata XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4.
AMD Ryzen 5 1600 soket AM4 3.2GHz 19MB önbellek 65.
Corsair Carbide serisi specdelta RGB tempered gla.
Butun parcaları budur. Extra olarak herhangi bir şey ne ekledım ne de aldım.
2 Farklı monıtordede aynı sorun devam etmektedir.
Bunu nasıl halledebılrım 1 yıl daha garantısı var sistemin.
LOL tarzı oyunlarda cok nadır ama daha grafıgı yuksek oyunlarda cok fazla yapıyor bu olayı.
Videodakı degerlerı baz almayınız çünkü default ayarlarda da aynı sorunu alıyorum bu sadece o anlık denemem sırasında oldu cektım vıdeo.
Şu ufak detayı da vereyim o renkler ve çizgiler cıktıgı zaman kasaya dokununca daha cok oluyor. Temassızlık varmıs gıbı ama işlemciyi ve ekran kartını sokup taktıgım halde yenıden sıkı bi sekılde bakarak oturmadan yana problem yok.
PS si kasanın kendı ıcınde olan 80+ bir PS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
psu corsair vs550

Son düzenleme:
Merhaba, ürünü aldığınız günden beri aynı problemi yaşadığınızdan bahsetmişsin. Neden idare etmeye çalıştığınızı tam anlayamadım ? neticede bunlar 3 liraya 5 liraya alınan ürünler değil ki, hataları sineye çekilsin. Muhtemelen her parçanızın ayrı ayrı garanti süresinin devam ediyor olması gerekiyor. Şahsen bana sorarsanız kendiniz tamir için uğraşmayın, direkt olarak İtopya'ya gönderin. Sadece ekran kartından kaynaklı bir problem olmayabilir bundan dolayı kasanızı komple göndermenizi tavsiye ederim.

suan rizedeyim ve kutuları hepsi istanbulda kargo ile gondermeyede cekınıyorum bırsey olur sonra bıze kullanıcı hatası derler diye .
bu arada ben 1 sene oldugu ıcın işlemciye yenı termal macun cektım garanti dısı bırakır mı bu işlem ?
herhalde benden baska kımsenın basına bu olay gelmedı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı