MSI artymis 273CQR vs Philips evnia 27

AtilllaBaki25

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx3090 Suprim X
Amd Ryzen 7600x
32gb 6200mhz
B650 Carbon
Selam dostlar, ben bu iki model arasında kaldımda yardımcı olursanız sevinirim, bana kontrast oranları düşük ve düz panel IPS model önerisinde bulunmazsanız sevinirim monitör alırken herkesin bir kriteri var benimki de bunlar.

Galiba en büyük fark MSI 10bit Philips 240Hz 0.5ms aşırı FPS oyuncusu değilim ama oyunlarda 10bit gerekli mi bilemedim.

Selam dostlar, ben bu iki model arasında kaldımda yardımcı olursanız sevinirim, bana kontrast oranları düşük ve düz panel IPS model önerisinde bulunmazsanız sevinirim monitör alırken herkesin bir kriteri var benimki de bunlar.

Galiba en büyük fark MSI 10bit Philips 240Hz 0.5ms aşırı FPS oyuncusu değilim ama oyunlarda 10bit gerekli mi bilemedim.

@Bnalsveee eisaemyck

Ya hocam ben HP 27C modelini alacaktım bir sıkıntı çıktı bir yere gittim alamadım, dün alacaktım piyasada kalmamış paramızla mağduruz bu nasıl memleket. Her neyse ben bu iki model arasında kaldım. Sizce hangisi
@Bnalsveee eisaemyck

Son düzenleme:
Bit açısından pek fark etmez.

FPS oyuncusu değilsen 144Hz civarı sana yeter. Ayrıca ultrawide bir monitör alabilirsin o bütçeye.

HM hocam onlar büyük ekranlı olanlar mı bana birazcık değişik geliyor ya

Birincisi MSI 10 bit yazılı ama native 10 bit değil. Yani 8bit+FRC olanla native 8 bit olan aynı görevi görüyor. Avantaj sayılmaz.
MSI'da ayrıca yüksek ghosting var. Forumda soranlara daha önce testlerini sunmuştum.
Benim önerim Philips olacaktır.
Sebebi ise 240Hz'de daha az Motion blur olmasıdır.

Birincisi MSI 10 bit yazılı ama native 10 bit değil. Yani 8bit+FRC olanla native 8 bit olan aynı görevi görüyor. Avantaj sayılmaz.
MSI'da ayrıca yüksek ghosting var. Forumda soranlara daha önce testlerini sunmuştum.
Benim önerim Philips olacaktır.
Sebebi ise 240Hz'de daha az Motion blur olmasıdır.

HM anladım hocam sağ olun

En azından ghosting gibi sorunlar olmaz. Bence onu da bir değerlendir.
Ultrawide ayrı bir keyifli olur.

Tamamdır hocam bir bakayım, şimdi o monitörler normalden daha mı yatay ben anlamadı

HM anladım hocam sağ olun.

Tamamdır hocam bir bakayım, şimdi o monitörler normalden daha mı yatay ben anlamadı.

Evet normalden daha uzun olur. Hem bu sayede piksel sayısı daha fazla olduğundan 2K'dan daha fazla zorlar sistemini. Zaten 3090 gibi kartlar 4K kartı olduğu için uw bir monitör 2K'dan daha çok yakışır sistemine.

Evet normalden daha uzun olur. Hem bu sayede piksel sayısı daha fazla olduğundan 2K'den daha fazla zorlar sistemini. Zaten 3090 gibi kartlar 4K kartı olduğu için uw bir monitör 2K'den daha çok yakışır sistemine.

Tamamdır hocam bir bakayım

Evet normalden daha uzun olur. Hem bu sayede piksel sayısı daha fazla olduğundan 2K'den daha fazla zorlar sistemini. Zaten 3090 gibi kartlar 4K kartı olduğu için uw bir monitör 2K'den daha çok yakışır sistemine.

Hocam bunlar arasında kaldım. Ama bu önerdiğiniz modeller çok büyük değil mi ben 27inç e alışmış birinsanım hem yayın işlerine falanda gireceğim diğer monitörler benim alanımın çok uzağında kalmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı