MSI B350M GAMING PRO ve Ryzen 7 3700X uyumu

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
MSI B350M GAMING PRO anakarta Ryzen 7 3700X klasmanında bir işlemci alınabilir mi? Şu anda Ryzen 5 1500X işlemcim var ve ileride yayın açabilmek için işlemciyi güçlendirmek istiyorum ekran kartlı ile beraber fakat anakartı değiştirmek zorunda mıyım bilmiyorum. Aynı düşünceyi ekran kartı için de yaşıyorum. Şu anda MSI GTX 1050 Ti kullanıyorum ve GeForce GTX 2060 ekran kartına geçmek gibi bir düşüncem var. Yardımcı olursanız sevinirim.

3700X yerine 3600-3600X alıp RX 5700 XT-RTX 2070 Super almanız daha iyi olur.

Güncel BIOS sürümü ile 3. nesil kullanabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla anakartı değiştirmeme gerek yok. Önerdiğiniz işlemciler 3700X'e kıyasla bütçemi daha rahatlatır. Fakat önerdiğiniz ekran kartlarına bütçem el verir mi bilemiyorum. Ve merak ettiğim iki şey daha var, birincisi 3700X IE 3600X arasındaki performans farkı ne kadar olur? İkincisi ise AMD işlemci yerine Intel önerir misin aynı fiyat bandında?

Intel almak yayın için çok saçma bir hamle olur onu geçtim bu saatten sonra neden 9. nesil alınsın? Birde anakart uyumlu değil.
Anladım teşekkür ederim.
Peki anakartı çok zorlamış olur muyum bu işlemci ve ekran kartını alsam?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı