MSI B450 Max APU tavsiyesi

dnsever

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, düşük bütçeli APU tercihim için sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Öncelikle sistemi orta karar bir sistem olarak kurmaya karar verdim ve MSI Tomahawk B450 Max anakart ve G.Skill Ripjaws V 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 RAM (F4-3200C16D-16GVKB) siparişi verdim.

Ekran kartı fiyatları yüzünden şimdilik ekran kartı almak yerine geçici süre APU kullanmak istiyorum. Bu sisteme uygun APU tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar, düşük bütçeli APU tercihim için sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Öncelikle sistemi orta karar bir sistem olarak kurmaya karar verdim ve MSI Tomahawk B450 Max anakart ve G.Skill Ripjaws V 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 RAM (F4-3200C16D-16GVKB) siparişi verdim.

Ekran kartı fiyatları yüzünden şimdilik ekran kartı almak yerine geçici süre APU kullanmak istiyorum. Bu sisteme uygun APU tavsiyelerinizi alabilir miyim?
Merhabalar apu işlemciler için ileride iyi bir ekran kartı takmak istediğinizde yükseltme imkanınız daralacak. Benim size önerim iyi bir işlemci alıp idareten eski bir ekran kartı alın 2.el. Onunla idare edin malum piyasa hep böyle devan etmeyecek rahatladığı zaman iyi bir ekran kartı takabilirsiniz. Yine de apu işlemci kullanmak isterseniz önerim r5 3400g olacaktır.

En iyi performansı Ryzen 5 3400G ile alırsın. Hem dahili GPU güçlü hem de ileride güzel kartlar takabilirsin.

Keşke anakart olarak H410 ya da B460 alsaydın. i5 10400 alarak ileride RTX 3060 bile takabilirdin.

Arkadaşlar, yorumlarınız için ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum. Bu işlemciyi halihazırda 55 inch 4K televizyonda kullanmakta olduğum zayıf sistemi guncellerken oraya aktarmak hedefim( 4k video bile acamayan 2 nesil i5 işlemcili dahili cpu' lu bir sistem mevcut). Şimdilik desktop PC'de çalışacak. Ama 3700x serisi CPU'lar mantıklı fiyatlara geldiginde bu CPU ile degistirecegim. O nedenle 4K video açabilecek ve geforce now hizmetini kullanabilecegim güçte GPU barındıran herhangi bir işlemci işimi görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı