MSI Bravo 15 96 dereceden inmiyor

ETS ne kadar islemci kullanacakda islemci isinacak kardesim ya. Biraz mantiginiz calissa neler basaracaksiniz da iste.
GTA 5 ve Forza Horizon 4 oyunları da var. Onlar oyun değil mi? Arkadaş basit oyunlarda da 95 derece oluyor demiş. Basit oyunlar ne kadar işlemci kullanacak da işlemci o kadar ısınacak? Bunu kendine sormayıp bana mı soruyorsun. Hatta arkadaş ETS 2 açsın, bakalım işlemci kaç derece olacak?

Hocam 15 bin rpm fan hızı :D
ve bilgisayarınız nedir çok merak ettim konu dağıldı biraz ama
Hocam MSI Alpha 17 A4DEK model. 1080p Yüksek/Ultra(Yarısı yüksek yarısı ultra) ayarlar. Fan hızı hep o şekilde görünüyor ama maks. 5600 rpm hızda dönüyor. 😀

Daha garip bir şey göstereceğim;

ab.png

Bu anormallikler sadece AfterBurner'da oluyor.
Edit: otuz dokuz milyon altı yüz altmış beş bin yüz elli iki.

Daha önce teknik servis deneyiminiz oldu mu yani nasıl ilgileniyorlar?
Hocam 3 kez ışık sızması için gönderdim, üçünde de değişim raporu verdiler(ikişer gün içinde). Bir kez BIOS çökerttim. Ana BIOS bildiğiniz çöktü. Yeni BIOS yazılması için gönderdim. Yeni BIOS yüklendiğinde Alt model kodu girilmediği için SteelSeries Engine(Yeni adıyla GG) klavyeyi görmüyordu. Bu kez bir program aracılığıyla BIOS'a alt model kodunu eklememi sağladılar. Dosyayı e-posta aracılığıyla göndermişlerdi. Toplamda bu şekilde 5 kez işim düşmüş oldu. Hepsinde de iki gün içinde hallettiler. Doğrusu ben memnun kaldım.

Servis seçeneği dışında @erengore hocam da UV yoluyla sıcaklık düşürmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Sosyalde sıcaklık denildiğinde ilk onun ismini görürüm.

Servis seçeneği dışında @erengore hocam da UV yoluyla sıcaklık düşürmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Sosyalde sıcaklık denildiğinde ilk onun ismini görürüm.
AMD işlemcilere pek yardımım dokunmuyor maalesef. Onları dizayn etmek şimdilik önü açık bir sektör değil. Ryzen Master var ancak işlemci Ryzen bile olsa desteklemediği işlemci sayısı çok. O uygulamayı açabilen de çok az gördüm.

GTA 5 ve Forza Horizon 4 oyunları da var. Onlar oyun değil mi? Arkadaş basit oyunlarda da 95 derece oluyor demiş. Basit oyunlar ne kadar işlemci kullanacak da işlemci o kadar ısınacak? Bunu kendine sormayıp bana mı soruyorsun. Hatta arkadaş ETS 2 açsın, bakalım işlemci kaç derece olacak?

Basit oyunlar yuksek oranda işlemci kullanabilir bu oyun motorunun dizayniyla alakali. Bahsettigin oyunlarin hepsi GPU bound oyunlar 2 3 saat GTA 5, Fallout4, CS:GO, R6 Siege falan oyna bakalim onlar ne kadar isinmaya sebep olacak.

AMD işlemcilere pek yardımım dokunmuyor maalesef. Onları dizayn etmek şimdilik önü açık bir sektör değil. Ryzen Master var ancak işlemci Ryzen bile olsa desteklemediği işlemci sayısı çok. O uygulamayı açabilen de çok az gördüm.

Şu an aklımda servise göndermek var ama onlarda normal derse bilmiyorum ne olacak bayağı karamsar bir hale geldim.

Hocam MSI Alpha 17 a4dek model. 1080p Yüksek/Ultra(Yarısı yüksek yarısı Ultra) ayarlar. Fan hızı hep o şekilde görünüyor ama maksimum 5600 RPM hızda dönüyor. 😀

Daha garip bir şey göstereceğim;

Eki Görüntüle 1124368
Bu anormallikler sadece Afterburner'da oluyor.
Edit: Otuz dokuz milyon altı yüz altmış beş bin yüz elli iki.

Hocam 3 kez ışık sızması için gönderdim, üçünde de değişim raporu verdiler(ikişer gün içinde). Bir kez BIOS çökerttim. Ana BIOS bildiğiniz çöktü. Yeni BIOS yazılması için gönderdim. Yeni BIOS yüklendiğinde alt model kodu girilmediği için SteelSeries Engine(yeni adıyla gg) klavyeyi görmüyordu. Bu kez bir program aracılığıyla BIOS'a alt model kodunu eklememi sağladılar. Dosyayı e-posta aracılığıyla göndermişlerdi. Toplamda bu şekilde 5 kez işim düşmüş oldu. Hepsinde de iki gün içinde hallettiler. Doğrusu ben memnun kaldım.

Hocam eğer o değeler gerçek ise (!) Allah kurtarsın bilgisayarınızı qwklqwşieqwe

Şu an aklımda servise göndermek var ama onlarda normal derse bilmiyorum ne olacak bayağı karamsar bir hale geldim.
Ryzen Master'i açabiliyor, kullanabiliyorsanız şansımızı deneyelim. Ama uygulamaya yabancıyım. Siz bana biraz ekran görüntüleri atarak yardımcı olmanız gerekir.

Geri
Yukarı