MSI CYBORG 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
30000
Video başlığını görmedin mi acaba?
Eki Görüntüle 1726486
STRIX yazıyor.
Zephyrus atma sebebim aynı sorunun geçen sene ASUS tarafında yaşandığı çözülmediği ve 2023'te de devam ettiği. Neresini anlamak zor oldu?

Haterlık mı :D, ASUS'un bana yaşattığını hiçbir firma yaşatmadı. Vidasını sıkmayı bile başaramamışlar.

Muadilleri kadar performans vermediği için evet daha serin çalışıyor. İşlemcisi Omen gibi 80W'a kadar çıksa 95'ten aşağı inmezdi. Haklısın.

Sıvı metal macunumu ASUS servisi silip silikon macun sürdü ve şu an soğutmam rezil halde.

Sanki sen okumadan her şeye atlamış gibisin.

Batarya bozuk gelme gibi bir durumda her satıcı iade alır. Bunu bilecek kadar da bilginiz vardır diye düşünüyorum :D böyle bir sorumdan mağdur olma ihtimali yok yani. Servisi asla savunmadım servisinin kötü olduğunu biliyorum. Diğer linkler de zephryus ile alakalı okumadığınızın kanıtı yani. Bir dahakine okuyup yazarsınız artık <3

DLSS kullanabilirdin DLSS VRAM kullanımını ciddi oranda düşürüyor. DLSS'siz VRAM fullemiş olabilir ama DLSS ile fullemez.

Siz almayın bir daha hocam o zaman Reddit'te her model için sorun var o zaman hiçbir şey almayalım. ROG STRIX serisinden 2-3 yıldır hiç ciddi bir kronik problem duymadım 1650'li model olsun 3060'lı modeli olsun gayet popüler ve memnun herkes, sizin şanssızlığınız.
aynen kanka yaşadığımı yaşasan bu cümleleri tekrar kurabilir misin acaba

Batarya bozuk gelme gibi bir durumda her satıcı iade alır. Bunu bilecek kadar da bilginiz vardır diye düşünüyorum :D böyle bir sorumdan mağdur olma ihtimali yok yani. Servisi asla savunmadım servisinin kötü olduğunu biliyorum. Diğer linkler de zephryus ile alakalı okumadığınızın kanıtı yani. Bir dahakine okuyup yazarsınız artık <3
Dostum muhtemelen görebileceğin en hater olmayan kişilerle konuşuyorsun. Sadece ASUS ROG STRİX G153RM kullanıcısıyım, yukarıda attığın modelin tıpatıp aynısı, işlemci vaat ettiği Watt değerini göremiyor, Ekran kartı vaat ettiği Watt değerini göremiyor, servisi desen memnun olan yok yazıyorum bana format at diyorlar, Armory Crate uygulaması tam bir Bloatware sistem kaynaklarını sömürüyor, bak şimdi bilgisayarı aldığımdan beri sadece benim ve bir çok kullanıcın yaşadığı sorunları sana yazıyorum;

- Boşta aşırı ısınma, bu arada sıvı metal sürülü bende boşta 65-70 dereceleri görüyordu, Turbo boostu kapattığında ise masaüstünde FPS düşmeleri ve sistemde akıcılık sorunları yaşadım.
- Sluttering sorunu, bunu çözmek için TPM kapatmanız gerekiyor fakat ben kapatıp denedim bir çözüm olmadı.
- Bilgisayarın aniden kitlenip tepki vermeyi kesmesi, bu bazen oyunlarda bazen boşta bazen İDE'de bir şeyler yazarken bazen dizi film izlerken bazen DC'de arkadaşlarla muhabbet ederken yani random oluyor, tam 3 saat boyunca beklesem de sistem düzelmemişti mecbur güç düğmesinden kapatıp açmak zorundaydın.
- Oyunlarda aşırı FPS düşmesi ve dalgalanması.
- Çoğu modelde CW sorunu.
- Bilgisayarın bazen yeniden başlayıp bazen kendini kapatması.
- Kötü bellek kullanılmış olması, bir kullanıcı sadece bellek değiştirerek inanılmaz fazla FPS artışı yaşamıştı.
- Redditte bir kullanıcının monitörünün kitlenmesi, harici bir monitör taktığında kendi laptop monitörü donuyormuş ve öyle kalıyormuş.
- Harici soğutucu kullanıldığında oyunlarda drop girmesi ve aşırı derece performans düşmesi, bunu da bir Youtube kanalında görmüştüm ben daha denemedim.
- Bilgisayarın güç çekmesi konusunda sıkıntı var, bir çok kullanıcı FPS'in 10 saniyede bir aşırı düştüğünden ve CPU GPU kullanımının da aniden sıfıra indiğini söylemiş.

Daha sana milyonlarca sorun sayabilirim bunlar aklıma gelenler ve çoğunu da ben yaşadım, ha bu arada @Teccno hocam ve bana hater diyorsan yukarıdaki video ve konulara bakmadın muhtemelen ama buyur;

Elektronik: ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL (Bu konuda ASUS ROG STRİX kullanıcılarının şikayetleri de var oku)
ASUS laptopta işlemci fazla çalışmaya başladı (Muhtemelen ASUS ROG/TUF/ZEP serisinden biri)
ASUS ROG G15 G513rm için en iyi Armoury Crate ayarları nedir? sorununu yaşayan başkası)
ASUS ROG STRIX fan mod değişimi (Yazılım saçmalıkları)
ASUS ROG STRIX G15 modelinde kilitlenme sorunu devam ediyor mu? (Ediyor)
ASUS ROG G15RM aniden kilitleniyor (Benim sorun)

Bir konu daha vardı ama onu bulamadım, onu da bulursam ekleyeceğim. Daha benim bakmadığım bir çok konu vardır, boşa hahaha atıp durma.

Olayın batarya ile alakası bile yok :D
"I really want this laptop but I have been reading some bad reviews about the liquid metal burning up the CPU is this a big concern or should I just steer clear of this one ? I really value your opinion thanks."

"I am looking to buy this laptop too but I see on reddit there is a issue with paste on gpu and cpu."

"There's a ton of Best Buy reviews saying that the GPU died within a few days. Have you heard anything about that or run into any issues?"

Yabancılardan sadece bir kaç yorum, çoğu kişi iadeye koştuğunu falan söylemiş. Boşver hocam bu kadar kanıt atmamıza rağmen arkadaş anlamayacak, gece gece uğraşmaya gerek yok. Ayrıca biri Wİ-Fİ kartının inanılmaz rezalet olduğundan bahsetmiş, değiştirdiğinde ise Wİ-Fİ ile alakalı gecikme dahil tüm sorunlar düzelmiş, bilgisayardaki sorunlar yetmezmiş gibi bellek ve Wİ-Fİ kartı inanılmaz kötü ki SSD performansı da rezalet bana göre, bir süre sonra hız dipleri görüyor gerçek dünya transferlerinde.

"I really want this laptop but I have been reading some bad reviews about the liquid metal burning up the CPU is this a big concern or should I just steer clear of this one ? I really value your opinion thanks."

"I am looking to buy this laptop too but I see on reddit there is a issue with paste on gpu and cpu."

"There's a ton of Best Buy reviews saying that the GPU died within a few days. Have you heard anything about that or run into any issues?"

Yabancılardan sadece bir kaç yorum, çoğu kişi iadeye koştuğunu falan söylemiş. Boşver hocam bu kadar kanıt atmamıza rağmen arkadaş anlamayacak, gece gece uğraşmaya gerek yok. Ayrıca biri Wİ-Fİ kartının inanılmaz rezalet olduğundan bahsetmiş, değiştirdiğinde ise Wİ-Fİ ile alakalı gecikme dahil tüm sorunlar düzelmiş, bilgisayardaki sorunlar yetmezmiş gibi bellek ve Wİ-Fİ kartı inanılmaz kötü ki SSD performansı da rezalet bana göre, bir süre sonra hız dipleri görüyor gerçek dünya transferlerinde.
Cihaz kötü değil yine de bence. ama paramın karşılığını kesinlikle vermiyor. ben 30k verdim, ederi 24Kydı.

Cihaz kötü değil yine de bence. ama paramın karşılığını kesinlikle vermiyor. ben 30k verdim, ederi 24Kydı.
Ben de 30K'ya aldım fakat 20K'ya almış bile olsam bu kadar sorun yaşamak istemezdim, istemezdim de başıma geldi işte...

Bakalım Haziran'da teknik servis ne diyecek, umarım testlerimizde bir sorun çıkmadı deyip geri yollamazlar.

Ben de 30K'ya aldım fakat 20K'ya almış bile olsam bu kadar sorun yaşamak istemezdim, istemezdim de başıma geldi işte...

Bakalım Haziran'da teknik servis ne diyecek, umarım testlerimizde bir sorun çıkmadı deyip geri yollamazlar.

Ben THH bekliyorum...

Ben THH bekliyorum...
THH sürecinizi detaylı olarak anlatan bir konu olsa iyi olurdu hocam, zira bu cihazdaki hatalar servis tarafından kabul edilmezse ve herhangi bir kanıt sunamazsam, sadece videolu ASUS'a gönderdiğim bir kanıt var o kadar ne yapacağım bilmiyorum.

Geri
Yukarı