MSI GC30 mu Xbox 9.nesil mi?

odfabula

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bu iki ürün arasında kaldım. Tahminimce tabii Xbox daha iyidir ama gerçekten arada ciddi fark var mı? Çünkü MSI 1000-1100TL civarı bulunabiliyorken Xbox gamepad adaptör ve piller olmadan 1700TL kablolu kullanayım desem cidden değer mi buna? Asıl aradığım silah kullanırken vs hissiyat titreşim. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Üstteki arkadaşın dediğine kesinlikle katılmıyorum, Fanboyluk yapmaya gerek yok. GC30 kullanıyordum arkadaşıma hediye edip Xbox 9. nesil aldım. PC için En iyi seçenek Xbox'tır. PC için Xbox > Diğer premium kontrolcüler > sonra DualSense.

Soruna gelecek olursam sıfır olarak çok pahalı cihaz ancak ikinci el olarak uyguna satan kişiler var. Titreşim olarak da xbox tatmin ediyor ancak msı ın titreşim performansını hatırlamıyorum.

Xbox 9. nesil tavsiye ederim.

Arkadaşlar selam. Bu iki ürün arasında kaldım. Tahminimce tabii Xbox daha iyidir ama gerçekten arada ciddi fark var mı? Çünkü MSI 1000-1100TL civarı bulunabiliyorken Xbox gamepad adaptör ve piller olmadan 1700TL kablolu kullanayım desem cidden değer mi buna? Asıl aradığım silah kullanırken vs hissiyat titreşim. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Her türlü PC için Xbox daha iyidir bence.

6-7 ay önce 9. Nesil xbox kontrolcüsü aldım ikinci el olarak bayaa bir araştırmalar sonrası. İyi ki de xbox almışım çünkü uyum sorunu yok tak kullan. Bende kablolu şekilde kullanıyorum. Pil ağırlığı olmadığı için uzun saatler kullanımda rahat oluyor. 3. parti uygulamalarla uğraşma derdim yok. USB TYPE-C kablo aldım 2 metrelik ve kasaya bağladım önüme gelen her oyunu oynuyorum. İmkanınız varsa önce ikinci el alın çünkü aldığım arkadaş hevesle almış 1-2 hafta kullanmış sonrasında 3-4 ay yatınca satmaya karar vermiş yarı fiyatına almıştım sıfıra çok yakın bir cihazdı.

Xbox One'dan beri trigger tuşlarında titreşim motoru var ve bunu destekleyen oyunlarda çok iyi hissettiriyor. Xbox kontrolcüleri Windows'la doğrudan tam uyumlu olduğundan PC için en temiz seçenek.
Arkadaşın bahsettiği Dualsense olan Adaptive Trigger muhabbeti. O bahsettiği Xbox kontrolcülerinde yok. Fakat dediğiniz gibi sağlam bir titreşim motoru var.

Arkadaşın bahsettiği Dualsense olan Adaptive Trigger muhabbeti. O bahsettiği Xbox kontrolcülerinde yok. Fakat dediğiniz gibi sağlam bir titreşim motoru var.

Dualsense daha prototip bile değilken Xbox One kontrolcülerinde trigger motoru vardı ve Forza gibi bazı oyunlarda çalışıyodu.

Kanıt:

hPhbRMSdeWfyQ3YH.full.jpg

Geri
Yukarı