MSI GE62 aşırı ısınma

faruk5410

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Ben yaklaşık 2-3 aydır MSI GE62 Q6F modelini kullanıyorum fakat kullandığım günden beri laptop aşırı ısınıyor, bugün zulman marka gayet kaliyeli bir soğutucu aldım fakat yeteri kadar farketmedi, FİFA 17 oynuyorum. Oyuna girdiğimde 10 dakika içerisinde sıcaklık 90 dereceye tavan vuruyor bu oyunda kasma yaratmıyor fakat klavye cayır cayır yanıyor ek olarak turbo fanı da kullanıyorum fakat bi fark göremedim. Sizce bilgisayarda mı sıkıntı var yoksa geneli böyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan işlemciyi zorlayan programlar olabilir ya da indirme yapan ya da virüs olabilir görev yöneticisinden arka planda çalışan bir şey var mı diye bi bak virüs var mı diye bi tarattır her şeye rağmen gene de ısınıyorsa garantiye gönder dostum ;)

İyi günler arkadaşlar. Ben yaklaşık 2-3 aydır MSI GE62 Q6F modelini kullanıyorum fakat kullandığım günden beri laptop aşırı ısınıyor, bugün zulman marka gayet kaliyeli bir soğutucu aldım fakat yeteri kadar farketmedi, FİFA 17 oynuyorum. Oyuna girdiğimde 10 dakika içerisinde sıcaklık 90 dereceye tavan vuruyor bu oyunda kasma yaratmıyor fakat klavye cayır cayır yanıyor ek olarak turbo fanı da kullanıyorum fakat bi fark göremedim. Sizce bilgisayarda mı sıkıntı var yoksa geneli böyle mi?
Bende de GE60 Apache Pro model var.Bendede ısı değerleri aynıdır.Fanını falan temizlettim fakat değişen birşey yok GE60 larda ısı değerleri öyledir.Oyun oynarken kasma yok ise sıkıntı yoktur.1.5 senedir 90 derece ile oynuyorum sıkıntı yok yani merak etmene gerek yok.Oyunda kasma yapmıyor ise ve ısı değeri yükseldiği için kapanmıyorsa sıkıntı yok

Bende de GE60 Apache Pro model var.Bendede ısı değerleri aynıdır.Fanını falan temizlettim fakat değişen birşey yok GE60 larda ısı değerleri öyledir.Oyun oynarken kasma yok ise sıkıntı yoktur.1.5 senedir 90 derece ile oynuyorum sıkıntı yok yani merak etmene gerek yok.Oyunda kasma yapmıyor ise ve ısı değeri yükseldiği için kapanmıyorsa sıkıntı yok

Hocam yanlis anlamayin ama sizde de oluyor diye normal oldugunu zannetmeyin bence. 90 dereceler tehlikeli sicakliklar laptoplar icin. Olmasi gereken sicakliklar max 80-83. Kisacasi bi arastirmak lazim bu modelin hepsi mi boyle diye.

Hocam yanlis anlamayin ama sizde de oluyor diye normal oldugunu zannetmeyin bence. 90 dereceler tehlikeli sicakliklar laptoplar icin. Olmasi gereken sicakliklar max 80-83. Kisacasi bi arastirmak lazim bu modelin hepsi mi boyle diye.
90 derece tehlikeli fakat servise de gönderdim.Sıcaklık değerleri normal dediler bana anlamadım bende :D

90 derece normal falan değil. 2-3 aylık bir laptop için termal macun değişimi lazım değil. Servise gönderin laptop un kasasında herhangi bir sorun olabilir.

Geçen yıl GE62 6QF kullanıyordum, aynı sorun bende de vardı 4 aylık bilgisayarda sıcaklık 92-93 derecelerde çıkıyordu. Servis bu sıcaklığın normal olduğunu söyledi ve macun değişimi yapmadı bende kendim garanti etiketini söküp termal macunu değiştirdim ve sıcaklık değerleri 70-80 dereceleri arasında kaldı.
( MSİ o kadar kötü bir macun kullanmıştı ki termal macun taş gibi olmuştu ve bilgisayar daha 4 aylıktı. )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı