MSI GE66 Raider 11UG-262TR stabilite sorunları

AriceN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
YAFL da öğrenci
Merhabalar, MSI GE66 Raider 11UG-262TR laptop aldım ve konsol oyuncusu olduğum için bazı şeyleri bilmiyorum.
Laptopta aldığım FPS değerli masaüstü 3060 Ti kadar ama oyunlar arada sırada donuyor. 2 oyun test ettim; biri W3, biri RDR2.
W3'te her şey açık ortalama 80-100 FPS, RDR2'de benchmarkta DLSS kapalı 66FPS Ultra'da. Hani bir tane çubuk var ya, hazır ayar, onu sona aldım. Hub optimize ayarlarını birebir uygulayınca 103FPS ortalama.

FPS değerleri harika ama minimum FPS 9-15 falan oluyor.
Afterburner ile baktım benchmarkta GPU %96 kullanılıyor ve patlamada falan işlemciden dolayı %88 falan oluyor.
BIOS güncelledim MSI'ın sitesinden sonuç aynı gibi.
VBIOS var ama tarihi eski geldi ve nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum.
Yani 2 konuda yardıma ihtiyacım var.
1-işlemciye OC ve UV yapmak bir de işlemci güç limitini arttırmak için yardıma ihtiyacım var. Bu işlerden anladığını duyduğum biri olan @erengore'yi etiketliyorum bu yüzden.
2-bir de MSI'ın sitesindeki BIOS / VBIOS falan güncel mi? Çünkü driverlar güncel değil, o kesin😅

Hocam DC sunucusunda gayet memnunum dediniz. Bir de Low FPS anlık olabilir bu bence rahatsız etmiyorsa sıkıntı değildir.

Merhabalar, MSI GE66 Raider 11UG-262TR laptop aldım ve konsol oyuncusu olduğum için bazı şeyleri bilmiyorum.
Laptopta aldığım FPS değerli masaüstü 3060 Ti kadar ama oyunlar arada sırada donuyor. 2 oyun test ettim; biri W3, biri RDR2.
W3'te her şey açık ortalama 80-100 FPS, RDR2'de benchmarkta DLSS kapalı 66FPS Ultra'da. Hani bir tane çubuk var ya, hazır ayar, onu sona aldım. Hub optimize ayarlarını birebir uygulayınca 103FPS ortalama.

Afterburner ile baktım benchmarkta GPU %96 kullanılıyor ve patlamada falan işlemciden dolayı %88 falan oluyor.
1-İşlemciye OC ve UV yapmak bir de işlemci güç limitini arttırmak için yardıma ihtiyacım var. Bu işlerden anladığını duyduğum biri olan @erengore'yi etiketliyorum bu yüzden.
2-Bir de MSI'ın sitesindeki BIOS / VBIOS falan güncel mi? Çünkü driverlar güncel değil, o kesin😅

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımı %99 olmalı zaten orası normal RDR2 Ultra da bence gayet iyi zaten laptoplar masaüstüne göre daha düşük performans verir.
Zaten sorun stabilite hocam, %96 kullanıyor ufacık bir tetiklenmede besluyemiyor 3070'i takılıyor oyun ve başka laptoplarda bu kadar değil, o güç limitini arttırmam lazım.

İşlemci nedir?

11800H, sanırım şu an 45W limiti var 80W limiti oluyormuş Jarrod's Tech'den gördüm, şimdi aklıma geldi.

Hocam DC sunucusunda gayet memnunum dediniz. Bir de Low FPS anlık olabilir bu bence rahatsız etmiyorsa sıkıntı değildir.

Memnuniyetim RDR2 de bu Low FPS'lerin rahatsız edici olmasına kadardı.🤦‍♂️
Ama Memnuniyetimin farklı sebepleri de var tabii ki.
Malzeme kalitesi mesela geçen tırnağımı sol çerçeveye çarptım tırnağım kırıldı ama laptop tertemiz.🤣🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
11800h, sanırım şu an 45W limiti var 80W limiti oluyormuş jarrod's Tech'den gördüm, şimdi aklıma geldi.

Memnuniyetim RDR2 de bu Low FPS'lerin rahatsız edici olmasına kadardı.🤦‍♂️
Ama memnuniyetimin farklı sebepleri de var tabii ki.
Malzeme kalitesi mesela geçen tırnağımı sol çerçeveye çarptım tırnağım kırıldı ama laptop tertemiz.🤣🤣

O nasıl bir malzeme be bende T7 v25.1 yani GP76 alacağım nasıldır sizce hocam.

O nasıl bir malzeme be bende T7 v25.1 yani GP76 alacağım nasıldır sizce hocam.
Eğer gp ile ge nin kasa kalitesi aynı diyorsak, harika!
Bir tek alt taraf plastik onun dışında her yer metal, nispeten ağır biraz.
Kasa ısıya dayanıklı elim acıyacak kadar ısınsa da v21 in 3070'lileri gibi gıcırdama falan yok.
Cooler boost 5 aşırı iyi turbo açınca 75° nin üstünü görmüyor. Zaten o yüzden ya işlemci ya da yazılımsal(bios driver vs.) dendir sorun. Masaüstü 3060Ti kadar ısınıyor harbiden.

1-İşlemciye OC ve UV yapmak bir de işlemci güç limitini arttırmak için yardıma ihtiyacım var. Bu işlerden anladığını duyduğum biri olan @erengore'yi etiketliyorum bu yüzden.
2-Bir de MSI'ın sitesindeki BIOS / VBIOS falan güncel mi? Çünkü driverlar güncel değil, o kesin😅
İndirin 9.4 sürümünü. RAR'dan çıkarın. Programı çalıştırın ve ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

İndirin 9.4 sürümünü. RAR'dan çıkarın. Programı çalıştırın ve ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.
Şu anda yapamam yarın öglen 4-5 gibi yapabilirim.
Çok teşekkür ederim, Allah senden razı olsun şimdiden.

Merhaba @erengore hocam, sizdeyim yanlız başlamadan önce demek istediğim bir kaç şey var:
1-Eğer deneme yanılma işlemiyse çok fazla, Discord'unuz var ise ordan yazışabiliriz hem gecikme hem de insanları rahatsız etmemek adına. (Benim nick aynı gene.#3558😅)
2-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda 45w limiti 80w a çıkardığını gördüm bunu o laptoba özel arayüzden yapıyordu, ben nerden yapabilirim? Screenshot_20210927-174623_YouTube.jpg

3-Stabilite sorunlarım driver ve v/bios kaynaklı olabilir MSI'ın sitesindeki biosu bir şekilde kurmayı başardım vbios'un nasıl kurulacağını bilmiyorum. Driver için de bir tek NVIDIA gf experience kurdum çok kolaydı driver güncellemek bir de Windows update taraması yaptım başka bir şey yapmadım.
Bir de intel command center ve xtreme gibi programlar varmış onları indirmeli miyim watt limitini kaldırmak için?

4-Son olarak bu işlemler garantiyi bozar mı?
@erengore hocam bi bakabilir misiniz?
@erengore hocam, bi bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı