MSI GE70 2PC Isınma Problemi

burakkomurcu

Hectopat
Yaklaşık 3 yıldır MSI GE70 2PC-460XTR i5 2.90 GHz model laptop kullanmaktayım. Kendim de RAM taktığım için 16 GB RAM var. 120 GB SSD var. Daha önce ısınma problemleri hiç çekmezdim. Laptopu aldım alalı lisanslı Windows 8.1 kullanıyorum. Hiçbir değişiklik yapmadım. Fanımı sürekli temizlerim. O kadar temiz ki yeni alınmış gibi. Termal macun olarak Cooler Master'ın güzel bir ürününü kullanıyorum. Ancak şu anda laptop boşta iken 50-55 derece arası. Yük altında ise 92-95 derece. Böyle değildi bu laptop. Yeni format attım belki bir virüstendir diye. Hala aynı arkadaşlar. Fan hızında sıkıntı yok. Bakır borularda sıkıntı yok. Izgarada da tıkanıklık yok. Sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım senin sorununun çözümü kesin olarak yok en fazla laptopun altına çok kaliteli bir soğutma alırsın en fazla 10 derece aşağı iner. Bu sorun bütün laptoplarda var fazla dert etme.
10 derece dediğim de olma olasılığı 1/50 gibi bir oran bu kadar fazla düşürmez sıcaklığı soğutmalar. Ama şimdilik masrafa girmek istemiyorsan altına kitap koy 10-15 cm yükselt yerden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı