Msi ge70 ısınma normal mi?

mehmetelmas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
MSI Ge70 2PC-292XTR modelini alalı 1 ay oldu, oyunlarda ancak deneme şansım oldu. Crysis 3 oynarken GPU:90 dereceyi CPU:99 dereceyi buldu. Sizce bu normal mi? Fanın üstündeki alüminyum kaplamaya dokununca neredeyse elim yanıyor. Turbo fanda açık. Şimdi böyleyse yazın sizce ne olur?

İşlemci : Intel Core i7-4710HQ 2.5GHz Turbo Boost ile 3.5GHz
Ekran Kartı : GeForce® GTX 850M 2G GDDR5

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ayda 24 saat çalıştırsan bile o kadar tozlanamaz. İmkansız. Ama siz yinede fanın içine güçlü bir şekilde üfleyin. Hava gelişi hızlanıyorsa temizletmeye gönderirsiniz.

Merhaba, yetkilerimi kısıtladılar kusura bakmayın cevap yazamadım. Aldığımda bios update yapmıştım dün baktığımda yeni sürüm gelmiş. Kurdum biraz düzelme oldu fakat çok değil. 99 dereceyi görmüştü dün CPU şimdi maksimum 94 gördü. Ama bana normal gelmiyor bu durum. Ne dersiniz?

Aynı laptoptan bende de var güç yönetiminden maksimum işlemciyi %90 a düşürdüm şuan gpu max.85 cpu max.76 dereceyi gördü watch dogs da

O kullanımı ne kadar düşürürsen o kadar soğuyor. Ben i5 2410m'de %65'e kadar düşürdüm. Oyun kasmaya başlayınca biraz yükseltiyorum. Euro Truck Simulator 2 'de GPU 80, CPU 70 derece oluyor. Cihaz Dell İnspiron N5110. İşlemci i7 ise %65 yeterli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı