MSI GE70 veya Monster Tulpar T7 V2.3

Tamam arkadaşlar. Tartışma yapmaya gerek yok. MSI, Monster'dan daha köklü bir marka. Monter da güzel işler çıkarmaya başladı ancak bu durumda MSI tercih edilir bence.

Kullanma biçimine kaldı iş alacak kişinin. Ben sadece SP oynarım derse Monster öneririm ama online ve MP oynarım derse MSI alsın.

Yani arkadaşlar eğer monsteri alırsam, illaki msiden eksikleri vardır ancak aldığım zaman servis açısından yada kronik bir problemden dolayı başım ağrır mi? Kullanan arkadaşlar var mi acaba ?

Servisi mükemmeldir merak etme. MSI'dan tek eksiği marka olmaması ve bazı özellikler. ( Killer Ethernet E2200 , Matrix Display vs. )

Selamlar. Tulpar söz konusu MSI ekran kartı olarak cok daha üstün bir alet. Tulpar daki kart Maxwell GTX 870m , MSIde 850 var. Oyun için alıyorsanız Tulpar çok daha üstün bir bilgisayar. Monster firmasi da çok iyi bir firmadır. MSI köklü firma diye Monstera kötü demek çok yanlış olur.

O kadar iyi firmaysa kasayı neden kendi üretmiyor demek; o kadar iyi firmaysa neden işlemciyi intelden alıyor kendi üretsin demek kadar saçmadır bence. MSI'ın kasaları çok iyi zaten. Gidip bu iyi malı alıp kullanmanın neresi kötü olabilir ki? Yaklaşık 2 ay sonra benim açacağım konuyu açmışsın bu arada :) Bende bu konuda hala bir kadar verebilmiş değilim. Ufak bir sorum olacak umarım bu başlık altında sormamın bir sakıncası olmaz.
-Monsterda özelleştir deyince 2. hard disk kısmı var istersek takmaya biliyoruz yani bu şu demek midir ? Bu kasanın içinde bir tane daha harddisk takılacak bir boşlukla gelecek bu bilgisayar bana ? Eğer böyleyse ben 1. harddiski 74 tl bir farkla SSD yapıp bilgisayar gelince zaten elimde olan 750 gb harddiski 2. slota takmayı düşünüyorum da.

O kadar iyi firmaysa kasayı neden kendi üretmiyor demek; o kadar iyi firmaysa neden işlemciyi intelden alıyor kendi üretsin demek kadar saçmadır bence. MSI'ın kasaları çok iyi zaten. Gidip bu iyi malı alıp kullanmanın neresi kötü olabilir ki? Yaklaşık 2 ay sonra benim açacağım konuyu açmışsın bu arada :) Bende bu konuda hala bir kadar verebilmiş değilim. Ufak bir sorum olacak umarım bu başlık altında sormamın bir sakıncası olmaz.
-Monsterda özelleştir deyince 2. hard disk kısmı var istersek takmaya biliyoruz yani bu şu demek midir ? Bu kasanın içinde bir tane daha harddisk takılacak bir boşlukla gelecek bu bilgisayar bana ? Eğer böyleyse ben 1. harddiski 74 tl bir farkla SSD yapıp bilgisayar gelince zaten elimde olan 750 gb harddiski 2. slota takmayı düşünüyorum da.
Arkadaşım çok uzun yazmışsın ama şuna takıldım işlemci mi üretmesi lazım iyi firmanın? Intel işlemci üreten kaç notebook firması biliyorsun?

Arkadaşım çok uzun yazmışsın ama şuna takıldım işlemci mi üretmesi lazım iyi firmanın? Intel işlemci üreten kaç notebook firması biliyorsun?
Monster kasaları MSI dan alıyor diye iyi bir firma olmadını söyleyen olmuşta. Orda demek istediğim bir işi iyi yapandan gidip almanın ne gibi bir kötü yanı var. Sonuçta Kimse bütün parçaları kendi üretmiyor.

Monster kasaları MSI dan alıyor diye iyi bir firma olmadını söyleyen olmuşta. Orda demek istediğim bir işi iyi yapandan gidip almanın ne gibi bir kötü yanı var. Sonuçta Kimse bütün parçaları kendi üretmiyor.
Monster firmasıdan alınmış bir notebook kullanıyorum ve parasının her kuruşunu hak ediyor bence. Büyük isim yapmış firmalar bu fiyatlara ne traktörler satıyorlar. Bir de şu var bu büyük firmaların notebookları Çinde toplanıyor. Monster İstanbulda toplanıyor. Sence Çin işçiliği daha mı kaliteli? Çinde seri üretimin getirdiği bir hız da var , onu da unutmayalım. Sonuçta en ala firma bile toplama bilgisayarlar yapıyor. Sony bile kendi notebooklarinin kaç parçasını kendi üretiyor malum...
Monster notebook benim babamın firması değil, orda da çalışmıyorum ama o yabancı firmaların bize faiş fiyattan çıktıkları bilgisayarları , çok daha ucuz ve iyi bir servis ile satiyorsa ve bunu yapan bir Türk firması ise ben gidip de başka firmadan almam. Hatta bu firmanin önünde saygı ile eğilir ve herkese tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı