MSI GE76 Raider 90 derece CPU sıcaklığı normal mi?

Hocam bende performans modu var. Dengeli mod ile ekstrem mod arasında bir yerde hocam. Ben o modu kullanırken tam yük altında 92 dereceyi
Hocam bende performans modu var. Dengeli mod ile ekstrem mod arasında bir yerde hocam. Ben o modu kullanırken ta
WhatsApp Image 2021-03-10 at 23.56.25.jpeg
WhatsApp Image 2021-03-11 at 09.47.32.jpeg
m yük altında 92 dereceyi görüyorum.
dostum ilk görseli exxtreme modunda ama cooler boost kapalıyken çektim 97leri gördü ama ortalama 92lerde dolaştı ikinci görseli extreme modunda cooler boost açıkken çektim 80 in üzerini zor gördü bu değerler normal midir?
Eğer cooler Boost açık değil ise normal. Tabi yine de fazla eğer ses istemyirosanız size çok kolay bir çözüm vereceğim user moduna aldım.

Eki Görüntüle 915566

Sonra soldaki High yazan kısmı Medium a çektim. Ve ta da 80'i bile geçmiyor artık işlemci tabii ama büyük bir performans kısılıyor. Oynadığım oyunda 100 FPS'lerden 80'lere indi mesela.

İsterseniz çok daha kurcalayaiblirsiniz sağda yazan fan bölümünden
WhatsApp Image 2021-03-10 at 23.56.25.jpeg
WhatsApp Image 2021-03-11 at 09.47.32.jpeg
de Advanced alarak.
birisi extreme modunda cooler boost kapalıyken diğeri extreme modunda coolar boost açıkken normal midir bu değerler sizce?

Dosya Ekleri

• 04828CC6-431C-4380-B0FA-06C11BF43482.jpeg
    04828CC6-431C-4380-B0FA-06C11BF43482.jpeg
    96,5 KB · Görüntüleme: 61
Dostum ilk görseli Extreme modunda ama Cooler Boost kapalıyken çektim 97leri gördü ama ortalama 92'lerde dolaştı. İkinci görseli Extreme modunda Cooler Boost açıkken çektim 80'in üzerini zor gördü. Bu değerler normal midir?

Birisi Extreme modunda cooler Boost kapalıyken diğeri Extreme modunda coolar Boost açıkken normal midir bu değerler sizce?

Bence bayağı iyi. Yani 80 dereceyi zor görmesi takdire şayan. MSI bu soğutma işini cidden yapıyor. Bence değerleriniz bir dizüstü bilgisayar için harika yani yük altındayken 75-80 derece arası bence çok güzel değerler. Dediğim gibi Extreme mod ve cooler Boost özelliğiyle çok rahat bir şekilde soğutmuşsun. Arkadaşlarının dedikleri de böylece yalan olmuş oldu. Elindeki cihaz gerçekten güzel bir cihaz. Monster, Excalibur falan yanında teneke kalıyor. Cihazında sıcaklıkla ilgili herhangi bir sorun yok.

Dostum fanları tıkamayacak şekilde zeminden yüksekte kullanabilirsin fanlar daha rahat hava alsın diye. Örneğin kitap, küçük kutu vs. şeyler kullanabilirsin. Ben öyle kullanıyorum 5 6 derece fark ettirdi, ancak sende nasıl olur bilmiyorum. İşlemcin aşırı güçlü maşallah diyeyim :) o dereceler gayet normal kafana takmadan rahatlıkla oyun oyna :) hatta bir süre MSI Afterburner'ı sil :D

Dostum fanları tıkamayacak şekilde zeminden yüksekte kullanabilirsin fanlar daha rahat hava alsın diye. Örneğin kitap, küçük kutu vs. şeyler kullanabilirsin. Ben öyle kullanıyorum 5 6 derece fark ettirdi, ancak sende nasıl olur bilmiyorum. İşlemcin aşırı güçlü maşallah diyeyim :) o dereceler gayet normal kafana takmadan rahatlıkla oyun oyna :) hatta bir süre MSI Afterburner'ı sil :D
Hocam zaten arkadaş sorunu çözmüş. MSI Dragon Center üzerinden Balanced (dengeli) moddan Ekstrem moda almış ve aynı zamanda Cooler Booster ayarını da açmış. Bu sayede Apex Legends oyununda işlemci sıcaklığı 80 dereceyi görmemiş bile. Yani baya iyi şu anki hali.

Bence bayağı iyi. Yani 80 dereceyi zor görmesi takdire şayan. MSI bu soğutma işini cidden yapıyor. Bence değerleriniz bir dizüstü bilgisayar için harika yani yük altındayken 75-80 derece arası bence çok güzel değerler. Dediğim gibi Extreme mod ve cooler Boost özelliğiyle çok rahat bir şekilde soğutmuşsun. Arkadaşlarının dedikleri de böylece yalan olmuş oldu. Elindeki cihaz gerçekten güzel bir cihaz. Monster, Excalibur falan yanında teneke kalıyor. Cihazında sıcaklıkla ilgili herhangi bir sorun yok.
hepinze çok teşekkür ederim.geceleri uyku uyuyamıyordum açıkcası fakat şey aklıma geldi vatandan aldım ve değişim talebinde bulunabilir miyim?

Hepinize çok teşekkür ederim. Geceleri uyku uyuyamıyordum açıkçası fakat şey aklıma geldi vatandan aldım ve değişim talebinde bulunabilir miyim?
Hocam değişim talebinde bulunmanız için bir sorunu olması gerek cihazın ki sizinki gayet güzel ve sorunsuz çalışıyor. Hatta soğutma sistemi çok güzel çalışıyor. Neden değişim istediğinizi anlamdım açıkçası?

Hepinze çok teşekkür ederim. Geceleri uyku uyuyamıyordum açıkcası fakat şey aklıma geldi Vatan'dan aldım ve değişim talebinde bulunabilir miyim?

Dostum bende masaüstünden laptopa geçince sıcaklık değerleri ile ilgili çok dert edindim ve üzüldüm böyle ısınınca ancak laptop CPU ve GPU mimarisi masaüstünden tamamen farklı. Gözün korkmasın o ısıları görünce çünkü gayet normal. MSI gayet kaliteli bir marka ve birçok mühendisin elinden geçiyor soğutma kanadında. Değiştirmeni gerektirecek bir durum yok :)

Hocam değişim talebinde bulunmanız için bir sorunu olması gerek cihazın ki sizinki gayet güzel ve sorunsuz çalışıyor. Hatta soğutma sistemi çok güzel çalışıyor. Neden değişim istediğinizi anlamdım açıkçası?
Dostum bende masaüstünden laptopa geçince sıcaklık değerleri ile ilgili çok dert edindim ve üzüldüm böyle ısınınca ancak laptop CPU ve GPU mimarisi masaüstünden tamamen farklı. Gözün korkmasın o ısıları görünce çünkü gayet normal. MSI gayet kaliteli bir marka ve birçok mühendisin elinden geçiyor soğutma kanadında. Değiştirmeni gerektirecek bir durum yok :)
hepinize ne kadar teşekkür etsem az gelir. çok teşekkür ederim bu konuda bana yardım edenlere:)

hepinize ne kadar teşekkür etsem az gelir. çok teşekkür ederim bu konuda bana yardım edenlere:)
Bir şey değil. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Aklınıza takılan başka bir şey olursa mesaj yazabilirsiniz yada yeni konu açıp beni ve forumdakiler etiketleyebilirsiniz 😊. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı