MSI GeForce GTX 1660 Super Aero ITX OC 6 GB GDDR6 alınır mı?

UgurcanGuler

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler öncelikle. Ben şimdi 5000 civarına bir bilgisayar topluyorum ve bu bilgisayarla ağırlıklı olarak CS:GO Valorant tarzında oyunlar oynayacağım.
- AMD RYZEN 3 3100 MPK 3.6GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
- MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
- XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- MSI GeForce GTX 1660 SUPER AERO ITX OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 650W 80+ USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa
- KIOXIA EXCERIA 240GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)

Alacağım parçalar bunlar ama ekran kartında bayağı bir kararsız durumdayım. Sizce Aero yerine alabileceğim fiyatı açısından maksimum FPS değerini sunabilecek bir kart var mıdır? Veya tek fan olması herhangi bir sorun çıkarır mı? Ve bu topladığım sistemde yanlış bir şey var mı yani pek bilmediğim için herhangi bir sorun çıkar mı bunları bu şekilde alsam? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tek fan olması ısınma sorunu yaşatabilir, ısınmasa bile fan yüksek devirde çalışacağı için ses sorunu yaratır. Kozmetik açıdan da ben şahsen tek fan kart tercih etmezdim. Palit bakabilirsiniz. Yakınınızda bir mağazada varsa ROG Strix 1660S alınabilir, kesinlikle bunu öneririm.
Ayrıca sistem konusunda yorumum ise i3 10100F ile daha ucuza daha performanslı hale gelebilir. Kioxia Exceria kronik sorunlu bir SSD. Onun da değişmesi gerek. Bir sistem dizip düzenleyeceğim mesajımı.
ssd olarak - ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma) bununla değiştirmem fark eder mi? ve i3lerle dün bi arkadaşımla konuştugumda amd f/p açısından alınmamalı demesinin üzerine eklememiştim listeme. eğer performansını arttırırsa onu da alabilirim amd'nin yerine
750 Ti sistemde bile yüksek fps alırsın 500 hz monitör olmadıktan sonra israf bence.
monitörü 144hz alıp fpsi bi ihtimal ileride gta5 vs oynarım diye ekran kartına onu seçmiştim. çok bi bilgim yok ama seçtiklerimle daha yüksek oyunları da oynayabileceğimi söylemişlerdi ileride

5250 TL civarı bir fiyata geliyor, RAM iki adet olacak. Yükseltme şansınız varsa kesinlikle değer. Bütçeyi yükseltemiyorsanız da tek RAM alıp en yakın zamanda yanına aynısından alırsanız güzel olur.
o ekran kartıyla MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı bunun arasında ne kadar fark vardır bilginiz varmıdır çünkü bilgisayarı hazır bilgisayar seçeneklerinden özelleştirerek ayarlıyorum da seçeneklerinde bu var çift fanlı olanlardan

8GB Ram'in yanına 1660 Super tavsiye etmem. En azından hiç değilse rami 16 yapıp alabilirsiniz. Ryzen 3 3100 Okey ama 3500x yaparsanız daha iyi olabilir. Tam 5000 TL'ye toplayacaksanız bilmiyorum hiç değilse ekstra 1 ram ekleyin iyi olur.

8GB Ram'in yanına 1660 Super tavsiye etmem. En azından hiç değilse rami 16 yapıp alabilirsiniz. Ryzen 3 3100 Okey ama 3500x yaparsanız daha iyi olabilir. Tam 5000 TL'ye toplayacaksanız bilmiyorum hiç değilse ekstra 1 ram ekleyin iyi olur.
aldıktan sonra elbette ekleme yapılır fakat bi süre 8de kalması ne gibi bi sorun yaratır ki

Yeni konular

Geri
Yukarı