MSI GF65 Thin 9SD düşük FPS

pekgozumut

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımın özellikleri i5 9300H ve GTX1660 Ti Mobile, 16 GB DDR4 Dual Channel RAM'e sahibim. Call of Duty: Warzone oyununda olması gerekenden çok daha düşük FPS değerleri alıyorum. Problemin kaynağını bulamadım temiz kurulum bir Windows formatı problemi çözer mi bilmiyorum. BIOS versiyonu ve Firmware'lar yerli yerinde ve Driver'larım Update'li. Bu özelliklere yakın olup bu oyunu oynayan arkadaşlar Ultra ayarlar 1080P'de hangi değerleri aldığını söyleyebilir mi? Ayrıca şu anda işlemcim -0.170 undervoltlu durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayarımın özellikleri i5 9300H ve GTX1660 Ti Mobile, 16 GB DDR4 Dual Channel RAM'e sahibim. Call of Duty: Warzone oyununda olması gerekenden çok daha düşük FPS değerleri alıyorum. Problemin kaynağını bulamadım temiz kurulum bir Windows formatı problemi çözer mi bilmiyorum. BIOS versiyonu ve Firmware'lar yerli yerinde ve Driver'larım Update'li. Bu özelliklere yakın olup bu oyunu oynayan arkadaşlar Ultra ayarlar 1080P'de hangi değerleri aldığını söyleyebilir mi? Ayrıca şu anda işlemcim -0.170 undervoltlu durumda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu belki yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu belki yardımcı olur.

Ben GTX1660 Ti Mobile ile oyunu oynama rağmen neredeyse aynı değerlerde oynuyorum ve ekran kartım inanılmaz ısınıyor ne yapabiliriz acaba? Kronik bir problem olabilir mi?

Undervolt yapabilirsiniz hocam aşırı ısınma için. Ve nezamandır laptopu kullanıyorsunuz? Termal macun ve fan temizliği yapıp birde öyle deneyin isterseniz.

Undervolt yapabilirsiniz hocam aşırı ısınma için. Ve nezamandır laptopu kullanıyorsunuz? Termal macun ve fan temizliği yapıp bir de öyle deneyin isterseniz.

Ekran kartına da undervolt uyguladım bu arada. 2 ay oluyor.
Ayrıca average FPS değerlerini gösteren report textini aşağıya tırnak içinde bırakıyorum.

"26-04-2020, 20:24:10 ModernWarfare.exe Benchmark completed, 20743 frames rendered in 241.063 s.
Average framerate: 86.0 FPS.
Minimum framerate: 2.0 FPS.
Maximum framerate: 949.6 FPS.
1% Low framerate: 39.2 FPS.
0.1% Low framerate: 2.0 FPS"

Aynı özelliklerde gözlenen %1 Low framerate değerleri ile %0.1 Low framerate değerleri çok alakasız ve oyunda FPS değişimleri inanılmaz fazla.

Son düzenleme:
Ekran kartına da undervolt uyguladım bu arada. 2 ay oluyor.
Ayrıca average FPS değerlerini gösteren report textini aşağıya tırnak içinde bırakıyorum.

"26-04-2020, 20:24:10 ModernWarfare.exe Benchmark completed, 20743 frames rendered in 241.063 s.
Average framerate: 86.0 FPS.
Minimum framerate: 2.0 FPS.
Maximum framerate: 949.6 FPS.
1% Low framerate: 39.2 FPS.
0.1% Low framerate: 2.0 FPS"

Aynı özelliklerde gözlenen %1 Low framerate değerleri ile %0.1 Low framerate değerleri çok alakasız ve oyunda FPS değişimleri inanılmaz fazla.
Ekran kartına laptoplarda undervolt uygulaması pek tercih edilmiyor. Zaten işlemci gibi aşırı ısınmıyordu benim bildiğim kadarıyla, o yüzden gerek yok diye biliyordum.

Pek bir yorum yapamayacağım hocam bu değerlerden çok anlamıyorum ama çok değişik bir tablo olmuş.

MSI GF65 Thin 9SD-005XTR modelini mi kullanıyorsunuz? @pekgozumut Ben de bu modeli satın almak istiyorum şu an hepsiburada'da indirimde. Fakat sizin yazdığınız yorumlar dolayısıyla şüphede kaldım. Cihazınız benim belirttiğim model ile aynı mı? Eğer aynı ise sorununuz devam ediyor mu? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim çünkü internette bu model ile ilgili hiçbir şey bulamadım desem yeridir. https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...bilgisayar-p-HBV00000NROZ1?magaza=Hepsiburada

Yeni konular

Geri
Yukarı