MSI GF65 Thin 9SD LoL düşük FPS sorunu

Merhabalar,

MSI GF65 Thin 9SD model laptop satın aldım. Öncelikle şunu belirteyim, driverlarım tamamiyle güncel. MSI Driver & App Center üzerinden yüklü olan driverları ve uygun sürümleri görebiliyorsunuz zaten. İlk etapta kendi araştırmalarım sonucu içinde çift ekran kartı bulundurmasından ötürü geçişte bir problem yaşanmasını engellemek adına NVIDIA Denetim Masası üzerindeki 3D ayarların yönetilmesi başlığında bulunan "Genel Ayarlar" da Tercih edilen grafik işlemciyi, GTX1660 Ti olarak seçtim. Laptopın Güç seçeneklerinden performans modu ayarladım. Hatta gittim MSI Dragon Center içerisinden Performance modunu aktif ettim. Bu işlemleri yapmadan önce dahi Battlefield 1 oyununda Full ayarlarda akıcı bir FPS ile oyun oynayabiliyorken, League of Legends oyununda 30 FPS'e sabitlenmiş şekilde oyun oynayabiliyorum. Oyunun grafik ayarlarında Dikey Senkronizasyon kapalı. GeForce Experience içerisindeki oyun ayarlarını da özellikle kontrol ettim. Dikey senkronizasyona dair bir ayar açık kalmadı.

Benzer bir problemi daha önce atlatmış olan veya konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aynı laptop bende de var hiç böyle bir sorun yaşamadım. Sorun yazılımsal gibi gözüküyor oyun oynarken pilde oynuyorsanız 30 FPS kilitlenmesi normal NVIDIA Experience'de ayarı vardı. Bir kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı