MSI GF65 Thin 9SD düşük performans

Merhaba arkadaşlar konu ile ilgili bir problem kalmadı. İlk mesajımdaki ramin 8 GB versiyonunu satın aldım ve performans boostu yeterince fazla şuanda. Dual olarak da kullanılıyor ramler. Eğer bir sorunu olan varsa tekrar alıntılayıp sorabilir keza yaptığım araştırmalar ve sizin cevaplarınız konu hakkında yeterince bilgi almamı sağladı.

Merhaba arkadaşlar konu ile ilgili bir problem kalmadı. İlk mesajımdaki RAM'in 8 GB versiyonunu satın aldım ve performans Boost'u yeterince fazla şu anda. Dual olarak da kullanılıyor RAM'ler. Eğer bir sorunu olan varsa tekrar alıntılayıp sorabilir keza yaptığım araştırmalar ve sizin cevaplarınız konu hakkında yeterince bilgi almamı sağladı.

Hangi RAM'i aldınız ve nereden kaça bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar konu ile ilgili bir problem kalmadı. İlk mesajımdaki ramin 8 GB versiyonunu satın aldım ve performans boostu yeterince fazla şuanda. Dual olarak da kullanılıyor ramler. Eğer bir sorunu olan varsa tekrar alıntılayıp sorabilir keza yaptığım araştırmalar ve sizin cevaplarınız konu hakkında yeterince bilgi almamı sağladı.

Dostum selamlar, bu cihazı ben de satın almayı düşünüyorum, fakat RTX 2060'lı modeli de var, onu mu tercih etmeliyim bilmiyorum. i5 olması gözümü korkutuyor. RAM'i bir şekilde upgrade yapar çift kanala çeviririm o sorun değil de, ileride yayıncı olmak istediğimde i5 bana yeter mi acaba?

Dostum selamlar, bu cihazı ben de satın almayı düşünüyorum, fakat RTX 2060'lı modeli de var, onu mu tercih etmeliyim bilmiyorum. i5 olması gözümü korkutuyor. RAM'i bir şekilde upgrade yapar çift kanala çeviririm o sorun değil de, ileride yayıncı olmak istediğimde i5 bana yeter mi acaba?
Yayın planın varsa laptop almak genel olarak mantıklı değil, RTX2060 ile 1660ti arasında 10 fps kadar fark olur fakat işlemci darboğaz yapar mı bilemiyorum. Ben şuanda laptopun performansından çok memnunum tek dezavantaj biraz parmak izi tutuyor kasası,soğutmayı Coolerboost'a alınca hemen soğutuyor ama haliyle gürültülü bir hal alıyor soğuduktan sonra kapatmak yeterli olacaktır. Ekran 120hz ama gecikme süresi fark ettiğim kadarıyla 1 yada 3 MS DEĞİL. Ekran gecikme süresi ve kasada bırakılan izler beni üzen 2 özellik geri kalan her şeyden çok memnunum.

Yayın planın varsa laptop almak genel olarak mantıklı değil, RTX2060 ile 1660ti arasında 10 fps kadar fark olur fakat işlemci darboğaz yapar mı bilemiyorum. Ben şuanda laptopun performansından çok memnunum tek dezavantaj biraz parmak izi tutuyor kasası,soğutmayı Coolerboost'a alınca hemen soğutuyor ama haliyle gürültülü bir hal alıyor soğuduktan sonra kapatmak yeterli olacaktır. Ekran 120hz ama gecikme süresi fark ettiğim kadarıyla 1 yada 3 MS DEĞİL. Ekran gecikme süresi ve kasada bırakılan izler beni üzen 2 özellik geri kalan her şeyden çok memnunum.

Sanırsam hoparlörü de iyi değilmiş, öyle yorumlar okumuştum. Bakalım, cihazı sipariş verdim. Gelsin görelim ☺

Merhaba 1 ay kadar önce İncehesap'tan indirimde satın aldığım bilgisayarda LOL, CS:GO gibi oyunlarda olması gerekenden düşük değerde FPS'ler alıyorum. LOL ve CS:GO'da 120 Framerate'i bile göremiyorum. Witcher oynadığımda da olması gerekenden düşük performans aldığımı fark ettim. Yaklaşık 80 FPS alınması gereken anlarda 60 59 gibi değerlere düşüyorum. Makine tek slot RAM'li ve 8 GB. 1660 Ti ile bu kadar düşük FPS'ler görmek aşırı saçma geldi. Keza sırf 1660 Ti için i5 işlemci tercih etmiştim. Acaba bir darboğaz mı söz konusu? RAM aldığımda çözüm olacak mı? Dual Channel yapmak için elimdeki RAM'in aynısı mı olması gerekir? Ve varsa bu modelin kullanıcılarının deneyimlerini paylaşması beni çok mutlu edecektir. Teşekkürler.
Tek slot ramli derken neyi kast ettiniz. Ben 8 gb ramin üstüne bir 8 gb daha eklerim diye aldım. 8gb rami çıkarıp yerine 16 gb ram mi takmam lazım 16 gb yapmam için. 2. Slot yok muydu bu modelde

Abi öncelikle merhaba. Bende Laptopun i7 9750H işlemcili ve RTX2060 lı modeli var ben de aynı sebepten dolayı sorun yaşıyorum. CsGo da maksimum 120 fps alıyorum. Grafik ayarları farketmeksizin. Sen 2.Ram slotuna 8GB lık takviyede bulununca fps sorunun çözüldü mü. Kaç fps alıyorsun? Cevaplarsan sevinirim 😊

Tek slot ramli derken neyi kast ettiniz. Ben 8 gb ramin üstüne bir 8 gb daha eklerim diye aldım. 8gb rami çıkarıp yerine 16 gb ram mi takmam lazım 16 gb yapmam için. 2. Slot yok muydu bu modelde

Merak etmeyin makinada 2 slot var, 8 gb daha ekleyebilirsiniz.

Abi öncelikle merhaba. Bende Laptopun i7 9750H işlemcili ve RTX2060 lı modeli var ben de aynı sebepten dolayı sorun yaşıyorum. CsGo da maksimum 120 fps alıyorum. Grafik ayarları farketmeksizin. Sen 2.Ram slotuna 8GB lık takviyede bulununca fps sorunun çözüldü mü. Kaç fps alıyorsun? Cevaplarsan sevinirim 😊

FPS anlaşılabileceği üzere sabitlenmiş, CS:GO oynamıyorum ama Vsync(Dikey Senkronizasyon) vardır illaki ayarlarda, onun kapalı olduğundan emin misiniz? Kaldı ki ekran hertzinde(120) oynamanız zaten yeterli, önemli olan 120'nin altına düşmemesi değil mi? 350 FPS alsanız ne değişecek? Bir de sanırsam oyun içinde ayar vardı, fps_max 0 yazarak bu limiti kaldırabilirsin. Cihazınız değil oyun ayarınızda sıkıntı var ve de bu dert edilecek bir durum değil.

FPS sabitleme kapalı. Dikey senkronizasyon kapalı. FPS Max yazıyorum. Sadece CS:GO'dan örnek değil diğer oyunlarda da aynı sıkıntı yaşanıyor. Gerek Fortnite olsun gerek GTA 5 olsun. Ekran Hertz 120 fazlasında oynasam da 120 göreceğim haklısınız. Fakat yani 300 değerleri görmek varken neden 100 120(CS). Oyun ayarlarımda da sıkıntı olmadığını düşünüyorum. İşlemci ısısı idare edilebilir 80+ laptop dur normal. Fakat ekran kartı sıcaklığım da 80'lerin altına düşmüyor. Bu ısı yüksekliğinden dolayı izlediğim benimle eşdeğer özelliklere sahip laptoplar 120 140 FPS'leri görürken Fortnite'da laptopda ben 80 FPS üstüne çıkamıyorum. Siz de galiba aynı laptopu satın aldınız sizin değerleriniz nelerdir?

Merak etmeyin makineda 2 slot var, 8 GB daha ekleyebilirsiniz.

FPS anlaşılabileceği üzere sabitlenmiş, CS:GO oynamıyorum ama V-Sync(Dikey Senkronizasyon) vardır illaki ayarlarda, onun kapalı olduğundan emin misiniz? Kaldı ki ekran Hertz'inde(120) oynamanız zaten yeterli, önemli olan 120'nin altına düşmemesi değil mi? 350 FPS alsanız ne değişecek? Bir de sanırsam oyun içinde ayar vardı, FPS_MAX 0 yazarak bu limiti kaldırabilirsin. Cihazınız değil oyun ayarınızda sıkıntı var ve de bu dert edilecek bir durum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı