MSI GF76 laptop rastgele reset atma

Enverg

Femtopat
Daha fazla  
RAM
64GB DDR4-3200 KF432S20IB-32
SSD veya HDD modeli
Samsung 980
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i7-12700H
Laptop gün içerisinde belirsiz bir zamanda durduk yere kapanıp birkaç saniye sonra tekrar açılıyor. Evin elektrik şebekesi çok kötü(kazan dairesindeki sirkülasyon pompalarının açılıp kapanması esnasında daha çok meydana geliyor). Bilgisayarı Haziran ayında sıfır almıştım. Masaüsü uygulamaları kullanırken meydana geliyor, oyunlarda hiç denk gelmedi(uzun süreli oyun oynamıyorum belki o yüzden de olabilir)

Bilgisayarı ilk aldığımda 512 GB SSD 16 GB RAM vardı. Yetersiz kaldığı için RAM'leri 64 GB, SSD'yi de 1TB ile değiştirdim. RAM'lerle ilgili bir sorun olma ihtimaline karşılık Memtest yaptığımda bir sorun çıkmadı. Windows RAM testine başladığı bir esnada da reset attığı olmuştu. Dolayısıyla Windows ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Birçok yerde arama yapmama rağmen net bir bilgi bulamadım. Elektrik gittiğinde bataryaya geçiyor ve bataryadayken bu sorunu hiç yaşamadım. Özellikle yüksek elektrik kullanan cihazların açılış kapanış saatine denk gelmesi de voltaj düzensizliğinden olabileceğini düşündürüyor. Fakat eski bilgisayarımda çok daha kötü voltaj dalgalanmaları olduğu halde hiç böyle bir sorun yaşamadım(onda da SSD ve RAM eklemesi yapmıştım)

Yeni konular

Geri
Yukarı