MSI GL 65 Leopard 10SCXR CPU 93 GPU 71 derece

Bana sıcaklıklar biraz garip geldi. Çift egzozlu monster abra a5 v15 kullanıyorum. Dün geldi, 15 dakikalık Prime95 stres testi sonucunda 85 dereceyi geçmedi.Yükseltme veya soğutucu yok.

Hocam son durum nedir ? Aynı laptop ile bende sıcaklık sıkıntısı yaşıyorum. 98 derecelerde geziniyor tüm oyunlarda. Garantiye yollayacağım ama sorunumu nasıl dile getirmem gerek çözüme kavuşması için ve nasıl garantiye yollayacağım bilgi verir misiniz ?

Hocam son durum nedir? Aynı laptop ile bende sıcaklık sıkıntısı yaşıyorum. 98 derecelerde geziniyor tüm oyunlarda. Garantiye yollayacağım ama sorunumu nasıl dile getirmem gerek çözüme kavuşması için ve nasıl garantiye yollayacağım bilgi verir misiniz?

Geç yazdığım için kusura bakmayın benim ürüne zaten kanım ısınmamıştı iade ettim. Benim kullandığım modeli aynı 2 farklı laptoplarda bu dereceleri görmem ve internette okuduğum yorumlardan da bu sorunların başkalarında da olması bu ürünün diğer bir kronik sorununun ısınma olduğunu gösteriyor. Hele ki o dereceler yeni bir MSI laptop için asla kabul edilebilir değil acilen garantiye yollamanızı tavsiye ederim. Geç gördüm tekrardan kusura bakmayın eğer yolladıysanız deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

Geç yazdığım için kusura bakmayın benim ürüne zaten kanım ısınmamıştı iade ettim. Benim kullandığım modeli aynı 2 farklı laptoplarda bu dereceleri görmem ve internette okuduğum yorumlardan da bu sorunların başkalarında da olması bu ürünün diğer bir kronik sorununun ısınma olduğunu gösteriyor. Hele ki o dereceler yeni bir MSI laptop için asla kabul edilebilir değil acilen garantiye yollamanızı tavsiye ederim. Geç gördüm tekrardan kusura bakmayın eğer yolladıysanız deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.
Sanırım bu 10. nesil i5 işlemci büyün laptoplarda ısınıyor. Msı da farketmiyor. 9.nesil zaten cayır cayır yanıyordu. Bunu bırakıp ne alacağız ki ? Hepsi aynı gibi geldi bana.
İade işlemini nasıl yaptınız ? Bilgisayarı garantiye ısınıyor diye yollasam size denildiği gibi sorun yok diyip geri yollarar mı ? Ne yapmam gerekiyor inanın bilmiyorum.

Hocam sizin değerler normal değil bende aynı işlemci var Max 90 oluyor 80-90 arası oluyor.

Bir de "Monster soğutması kalitesi kötü MSI, ASUS gibi markalara yönelin'' derler alın size 100 derece MSI.
Bana sıcaklıklar biraz garip geldi. Çift egzozlu Monster Abra A5 V15 kullanıyorum. Dün geldi, 15 dakikalık Prime95 stres testi sonucunda 85 dereceyi geçmedi. Yükseltme veya soğutucu yok.

Hocam size tavsiye vermek isterim.

H serisi herhangi bir işlemci undervolt - underclock olmadan sentetik testlerde 70-90W güç çekmeye çalışır. 90W'lık işlemcileri koca koca kasalarda bile devasa soğutma bloklarıyla soğutmaya çalışıyoruz. O yüzden 2 Cm'lik cihazlarda işlemci ya bir anda 96-98C aralığına çıkıp sonra thermal Throttle'a girip hızını yavaşlatır ya da bir süre sonra PL1-PL2 Power planlara takılıp 70-45W aralığında bir noktada güç çekmeye başlar. MSI gibi soğutma sistemi iyi markaların cihazları undervolt ile sabit 4GHz'de 60-70W güç çekerek çalışabilse de bu cihazları bu hızda 90 derecenin altında tutması çok zor oluyor. Oyunlarda genelde sorun olmaz. Oyunlar ekran kartının gücüne göre işlemciye 20-50W arasında ancak yükleniyorlar. ThrottleStop'dan undervolt yapıp işlemciyi de 3500-3600MHz civarına sabitleyince soğutma sisteminin kalitesine göre 70-85C aralığında bir yerde sıcaklık sabitleniyor. Hiç uğraşmak istemiyorsanız zaten markalar yazılımlarıyla performans-oyun vb. profiller oluşturup bu underclocking olayını sizin için otomatik yapıyor. Oyun profilinde genelde işlemci saat hızını 3.5-3.7GHz arasında bir yere düşürdüklerini görürsünüz. O profilde Prime95 Cinebench gibi testleri yaparsanız işlemci 85 dereceyi genelde geçmez.

Geri
Yukarı