MSI GS60 mı GE60 mı ?

Teşekkür ederim recep baltaş, soğutma farkları konusunda bilgilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GS60 olurdu. Çift fan özelliği çok ama çok iyi. GE60 modelinde turbo fan moduna alınıp fazlasan ses oluşucağına GS60 modelinde çift fan bu işlevi fazlasıyla görecektir. Ağırlık farkına dikkat çekmek istiyorum. GS60 Ağırlık : 1.90 Kg (Batarya ile), GE60 Ağırlığı : 3.0 Kg (Batarya ile). SSD farkı var tabi ki de. Arada ki 150TL'lik fiyat farkına sen karar vereceksin. İyi forumlar.

Ssd bundan 3 ay sonra 250 gb takmak gibi bir düşüncem var. Çift fan olması soğutma açısından bencede 1 adım önde olduğunun göstergesi, oyunlarda alacağım fps aşağı yukarı aynı olur diye tahmin ediyorum o yüzden daha şık ve daha az ısınan bir modeli tercih edebilirim sanırım.

İkisi arasında GS60'ı tavsiye ederim. Taşınabilirlik seviyesi GE60'dan daha fazla. Her iki modelin performansı aynı, aralarında sadece SSD farkı var. SSD'yi daha sonra da takabilirsin. Ayrıca; GS60'ın soğutma performansı, GE60'dan daha iyi.

Öncelikle fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.Soğutma konusu tamamen etkiledi beni sanırım tercihim gs60 olucak.Tasarım ve hafiflikten daha çok daha az ısınan bir model arıyorum sanırım bu fiyat performans ve kalitede en iyi tercih olucak.

Birde bu makinalarda kullanılan gtx850m 2gb mobile ekran kartları ddr5 değil mi?Bazen gtx850m lerin ddr3 olduğunu görüyorum nasıl ayırt edebiliriz ddr3 veya ddr5 oldularını?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı