MSI GTX 1070 oyundan atma

JOEnTR

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, MSI GTX 1070 ekran kartım var ve yaklaşık 4 senedir oyun için kullanmaktayım ve son 1 aydır oynadığım bütün oyunlardan atma sorunu yaşıyorum. Biraz araştırmalar sonucu ekran kartın frekansını resim de göreceğiniz üzere -100 çektiğim zaman bir sorun olmuyor. Yani sorunum kalmıyor, benim burada sorum şudur.

1: Bu sorun mudur nedir? Yani endişe etmem gereken bir olay var mıdır?
2: Ekran kartı bozulmaya mı başlıyor?
3: Ekran kartına ne yapmamı önerirsiniz?
Tamir için bir yerlere başvurmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-02 205223.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-02 205223.png
    132,1 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar MSI GTX 1070 ekran kartım var ve yaklaşık 4 senedir oyun için kullanmaktayım ve son 1 aydır oynadığım bütün oyunlardan atma sorunu yaşıyorum. Biraz araştırmalar sonucu ekran kartın frekansını resim de göreceğiniz üzere -100 çektiğim zaman bir sorun olmuyor. Yani sorunum kalmıyor, benim burada sorum şudur.

1: Bu sorun mudur nedir? Yani endişe etmem gereken bir olay var mıdır?
2: Ekran kartı bozulmaya mı başlıyor.
3: Ekran kartına ne yapmamı önerirsiniz.
Tamir için bir yerlere başvurmalı mıyım?
Sıcaklıklara baktınız mı? Fan ömrü doluyor olabilir.

Msi gaming app yüklüyse sil.
Team speak gibi servisler yüklüyse sil.
Windows'unu güncel tut.
Ekran kartı driverlarını güncel tut. Gerekirse DDU ile komple sil ve tekrar yükle.

Sıcaklıklara baktınız mı? Fan ömrü doluyor olabilir.

Sıcaklığı takip ettim Max 60 gördüm.
Oyundan atma sorunundan sonra ilk yaptığım iş temiz bir format oldu UEFI formatlama yaptım yüklü ekran kartı sürücüsünden başka bir uygulama yüklemedim tabii ki ekran kartı Windows 10 güncel tutuyorum.
Sonra 2. formatı attım sorunum devam etti bende araştırmalar sonucu frekansı -100 çekmekte buldum sorunum kalmadı ve oyundan atmalar son buldu.
Benim burada cevabını aradığım ekran kartın ne sorunu var tamir gerekip gerekmediği.

Son düzenleme:
Peki neden yani frekansı -100 yapınca oyundan atmalarım son buldu neden frekans kısınca düzeldi bunu öğrenmek istiyorum.
Bunu öğrenebilmek için ne yapmalıyım.
Ekran kartı measured sorunu olduğunu söyleyen oldu hiçbir forumda bilgi bulamadım yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı