MSI GTX 1070 ve i7 6700 Tabanlı Sistem Toplama

Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Fazla uzatmadan konuya geçeyim. Bu başlığı görünce birçok insanın bu konuda yazdığını ve neden aynı konu hakkında farklı bir başlık açtığımı merak etmiş olabilirsiniz. Kısacası ben 5000 - 5500 Tl bütçem ile monitör dahil bir sistem toplama çabasındayım. Ancak aklımdaki soruları da cevaplarsanız sevinirim.
  • i7 6700 ile i7 6700k ' nın oyun performansı olarak farklı çok olur mu ?
  • İlk soruya vereceğiniz cevap doğrultusunda Z170 serisinden mi seçmek mantıklı yoksa H170 serisinden mi
  • Anakart olarak MSI mı Asus mu ?
  • İşlemci için sıvı soğutma mı önerirsinir yoksa hava soğutma mı ?
Bana bu sistem için uygun bileşenleri söylerseniz sevinirim. Ekran kartı ve anakartta gönlüm MSI ' dan yana açıkçası. Inventus , Sinerji , Vatan Bilgisayar gibi firmalardan hangisinden almak daha hesaplı ve güvenilir. Bütçem dahilinde toplarsanız sevinirim. OC düşünmüyorum. @expeditious arkadaşımızın da bana yardım edebileceğini düşünüyorum. Geçen bir önerinde aklıma yatan bir sistem yapmıştı. Şimdiden sağolun.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Oyun performansı olarak farklarını bilemem ama O.C. yapmayacaksanız K ibareli bir işlemciye ihtiyacınız yok.
2. Aynı şekilde K ibareli bir işlemciniz yok ise Z serisi anakarta da ihtiyacınız yok.
3. Asus tercihimdir.
4. O.C. yapmayacak olduğunuzu varsayarak kaliteli bir hava soğutma tavsiye ederim. Örneğin CM Hyper 212 Evo

Öncelikle merhaba,
Eğer bilgisayarı kullanacağınız alanı ve varsa ihtiyaç duyduğunuz özellikleri (Wi-Fİ örn.) belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Sorularınıza ilişkin arkadaşlarımız cevap vermiş olduğu için 2 seçenekli sistem tavsiyesi oluşturdum:
Sistem 5500.jpg
Sistem 5500-2.jpg

Bilgi:Tavsiyeler oyun odaklı PC içindir, iki bilgisayar arasında hissedilebilir performans farkı olmayacaktır, Z170 anakart ileride muhtemel geliştirmelere biraz daha elverişli ve OC destekli olur.
Sistemde CPU soğutucu mevcut değil. Ben de Cooler Master Hyper 212 Evo (veya dengi/daha üstü bir) soğutucuyu tavsiye ederim. Sıvı soğutma konfor ve üst seviye OC yapıldığında sıcaklığı kontrol etmeyi sağlar. İyi bir hava soğutma normal seviyede OC yapıldığında işlemciyi yeterince soğutur.
İlk sisteme soğutucu daha sonra eklenebilir, 2. sistemde bütçe aşılmış olacağından SSD sonraya bırakılabilir.
Monitör 2K güzel bir monitör ancak 1080p daha yüksek Hz. değerinde bir oyuncu monitörü de tercih edebilirsiniz.
Sistem ebrarbilgisayar sitesinden toplanmıştır. Şahsi deneyimlerime göre site uygun fiyatlı ve hizmeti iyi, benzer güvenilir alışveriş platformlarını/mağazaları araştırıp küçük oranda da olsa daha iyi fiyatlar bulabilirsiniz.
Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı