MSI GTX970 Coil Whine Sorunu

sybil

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Daha önce ekran kartımdan gelen cızırtı sebebiyle sosyal'e bir konu açmıştım. konu bu : MSI GTX970 Ekran Kartından Gelen Cızırtı | Technopat Sosyal

Önceki konumda belirttiğim gibi ekran kartımı gelen rahatsız edici sesten dolayı parçayı aldığım Sinerji bilgisayara geri gönderdim. Bana yaklaşık 1 ay sonra yeni ekran kartını gönderdiler. Ancak bu ekran kartı diğerinden farklı çıkmadı. Örneğin Crysis 3'e girerken ana ekranda (bölüm seçme ekranı vs.) FPS 1500'lere geldiğinde ekran kartından felaket şekilde cızırtılar geliyor. Video'ya kaydettim ve yorumlarınızı bekliyorum, bu coil whine sesi midir ? Bu bir sorun mudur ?
Oyuna girdiğimde sesin seviyesi biraz azalıyor, yani fps düşünce ses biraz daha azalıyor.

Bu konuda uzman olduğunuzu iyi biliyorum, sizden yardım bekliyorum @Recep Baltaş

İzlesene.com video:

MSI GTX970 Coil Whine Sorunu | İzlesene.com Video

Youtube video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

/güncel

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel bir sorunsa ya tekrar tekrar değiştirmeyi deneyeceksin, ya da buna alışmaya çalışacaksın. Oyunlara girdiğinde ya kulaklık kullanırsın duymazsın ya da hoparlörün varsa tekini kasanın yakınlarına koyarsın bu tiz sesi bastırır. Ama film izlerken de aynısı yapıyorsa sorun işte o. Bende pc toplayacağım ve gtx970 serisi bir kart almayı düşünüyorum. Açıkcası bu durum biraz bu seriyi sorgulamama sebeb oldu. Biraz dikkatini ona vermemeye çalış, sen ona odaklanınca daha fazla rahatsız eder.

ben sese çok takılan biri olduğum için aldığım kasanın fanlarını bile kendi sessiz fanlarımla değiştirdim, sese çok takıyorum ve bu ses de oyun sırasında bile geliyor, beni çok rahatsız ediyor. daha dün geldi kart değişimden. yeniden gönderip başka bir ürünle değiştirmeli miyim kararsız kaldım. sizce başka bir kartla değiştirmem doğru olur mu

@emrah_8 alışılacak bir ses değil, bende takmamaya çalışıyorum ama ses sürekli artıyor

Faz bobinlerinden geçen akımın yaptığı titreşim sesi (Coil Whine) her 970 kullanıcısını vurdu neredeyse. MSI ve Asus Strix modellerinde daha fazla mevcut. 3.5+0.5 olayını söylemiyorum bile zaten :)

@yusuf-5896 sinerji'den aldım, 1 ayda gönderdiler zaten yenisini. Direk msi'ın türkiye merkezi ile mi görüşsem sizce nasıl olur ? Zaten değiştirmemek gibi bir şansları yok ki, videolar ve test'ler var elimde. Her şekilde hukuki haklarımı ararım aksi durumda. Bu da firmanın lekelenmesine neden olur.

3.5+0.5 olayı nedir Emre YILDIZ ? Peki bu kartı iade edip başka bir kartla değiştirsem hangi kartı tercih etmeliyim ? Daha ucuz veya daha pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı