MSI MAG CoreLiquid 240R, 280R, 360R ısınma

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Bu konuyu bilgilendirme amaçlı açmaya karar verdim. Yaklaşık 2-3 aydır oldukça fazla işlemci ısınma konusu görüyorum ve %90'ında MSI MAG CoreLiquid 240R, 360R, 280R modelini görüyorum. İnsanlar ucuz fiyatı görünce ve alınmaz dediğimizde hep aynı tepkiyi veriyor: ''Aynı fiyata daha iyisi varsa link atın onun alalım, yoksa konuşmayın.'' Vallahi böyle performanssız bir ürün alacağıma 900 liram cebimde kalır daha iyi.

Bu ürünün kötü performans vermesinin sebebini pompasının radyatörde olmasına bağlıyorum. Neden MSI böyle bir tasarım yaptırmış OEM üreticisine veya neden OEM üreticisinin o modelini tercih etmiş anlamak mümkün değil.

1639082811651.png

1639082820405.png

@NipponChemiConKYCap'da da CoreLiquid 360R vardı, 5600X'i zor soğutuyordu. Gigabyte Waterforce X 360'a geçti tam 15 derece fark etti.

Daha tonlarca konu var benim bulamadığım, bunlar bulduklarım. Bi' bu kadar önermediğim konular da var. Elbet aramızda bu sıvı soğutma ile iyi performanslar alanlar veya sıcaklıkları umursamayanlar da vardır ancak ben bu ürünü tavsiye etmiyorum. Kullanıcı deneyimleri çok kötü. İndirimdeyken çok uygun fiyatlara düşüyor diye alıp pişman olmamanız için böyle bir konu açma gereği duydum. Güzel gözüküyor ancak performansı 👎

Merhaba. Bu konuyu bilgilendirme amaçlı açmaya karar verdim. Yaklaşık 2-3 aydır oldukça fazla işlemci ısınma konusu görüyorum ve %90'ında MSI MAG CoreLiquid 240r, 360r, 280r modelini görüyorum. İnsanlar ucuz fiyatı görünce ve alınmaz dediğimizde hep aynı tepkiyi veriyor: "aynı fiyata daha iyisi varsa link atın onun alalım, yoksa konuşmayın." vallahi böyle performanssız bir ürün alacağıma 900 liram cebimde kalır daha iyi.

Bu ürünün kötü performans vermesinin sebebini pompasının radyatörde olmasına bağlıyorum. Neden MSI böyle bir tasarım yaptırmış OEM üreticisine veya neden OEM üreticisinin o modelini tercih etmiş anlamak mümkün değil.

Eki Görüntüle 1237743
Eki Görüntüle 1237744

@NipponChemiConKYCap'da da CoreLiquid 360r vardı, 5600X'i zor soğutuyordu. Gigabyte waterforce X 360'a geçti tam 15 derece fark etti.

Daha tonlarca konu var benim bulamadığım, bunlar bulduklarım. Bi' bu kadar önermediğim konular da var. Elbet aramızda bu sıvı soğutma ile iyi performanslar alanlar veya sıcaklıkları umursamayanlar da vardır ancak ben bu ürünü tavsiye etmiyorum. Kullanıcı deneyimleri çok kötü. İndirimdeyken çok uygun fiyatlara düşüyor diye alıp pişman olmamanız için böyle bir konu açma gereği duydum. Güzel gözüküyor ancak performansı 👎

Vallahi ne oldu bilmiyorum ama ben dahil MSI CoreLiquid kullananların hepsi aynı dönemde patladı. Sanki planlı gibi çok ilginç. Benim 5600X'i başlarda boşta 30 yükte 60'larda tutan 360r, birden boşta 60 yükte ise 85'lerde zor zaptetti. Dış güçlerin oyunu deyip servise göndereceğim. Şu an aldığım 240mm'lik ucuz soğutucu çok daha iyi çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı