R9 5950X yük altında 90-91 derece

Bydgn

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci soğutucu şaşırtmadı.

Tabii ki bir sorun. 90-91 derece çok fazla, oyunlarda 80-85 de fazla sayılır. Soğutucu direkt suçlu burada, zaten kötü bir model ve seri.

Yine istersen BIOS'tan UV ayarı yap, ama bu bile kurtarmayabilir. En fazla 86 falan yapar stres testinde.

Eğer voltaj değerin auto modundaysa normal. Hiç ayar yaptın mı biostan?
Voltaj ile uğraşmadım hiç çünkü yabancı olduğum bir konu. Sadece Kasa ve sıvı soğutma fanlarını 65 dereceden sonra %100 seviyede çalışacak konuma getirdim. Sorunun ondan olduğunu düşünüyorsanız nasıl yapıldığını anlatan bir video veya yazı var mı?

Bana bir tık yüksel geldi sıcaklıklar o soğutucu için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video görmüştüm işlemci alacağım için araştırma yapıyordum karşıma çıktı videodaki bios ayarı belki işine yarar.

İşlemci soğutucu şaşırtmadı.

Tabii ki bir sorun. 90-91 derece çok fazla, oyunlarda 80-85 de fazla sayılır. Soğutucu direkt suçlu burada, zaten kötü bir model ve seri.

Yine istersen BIOS'tan UV ayarı yap, ama bu bile kurtarmayabilir. En fazla 86 falan yapar stres testinde.
Dediğiniz konuya çok uzağım ama anladığım üzere voltaj düşüreceğim işlemcinin? Peki bu durum performansımı olumsuz etkiler mi? Zararlı bir işlem midir? Yoksa çok kaliteli bir sıvı soğutmamı almalıyım?

Dediğiniz konuya çok uzağım ama anladığım üzere voltaj düşüreceğim işlemcinin? Peki bu durum performansımı olumsuz etkiler mi? Zararlı bir işlem midir? Yoksa çok kaliteli bir sıvı soğutmamı almalıyım?

UV doğru yapıldığı zaman performans kaybı yaşatmayan, sıcaklıktan kurtulmanızı sağlayan işlemlerden biridir. Ama dediğim gibi yapsan bile 90-91 dereceyi çok kurtarmaz gibi, 75 falan olsa yapılabilirdi. Daha kaliteli bir sıvı soğutma tercih etmeni öneririm yani.

Bana bir tık yüksel geldi sıcaklıklar o soğutucu için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video görmüştüm işlemci alacağım için araştırma yapıyordum karşıma çıktı videodaki bios ayarı belki işine yarar.
Benim anakart msi ama aynı ayarları bulabilir miyim msi biosta ? Ve yaptığı işlemi anlamadım ingilizce olunca kısaca özetlemeniz mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı