Çözüldü MSI Mag Forge 100R ön fanların ışığı var ama dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

huseyindal

Femtopat
Benim bir MSI kasam var, açınca her fan dönüyor sadece öndeki 2 fanın ışığı dönüyor fakat fanlar dönmüyor. Yapmam gereken bir şey varsa yazabilirseniz sevinirim.
Not: Kasada sadece RAM takılı değil ondan mıdır bilmiyorum.

20200928_122049.jpg

Kasadaki fanların güç kablosunu anakartına takman gerekiyor, MAG FORGE model kasalarda fan güç kablosu için splitter kablosu olmuyor, en azından ben öyle biliyorum.
Yani demem o ki toplam 3 fanı çalıştırmak için anakartında azami olarak 3 tane kasa fan girişi olması lazım.
Anakartın nedir?

Gigabyte A320M-H
Anakartında 1 tane kasa fan girişi var, hepsini takman için çoklayıcı almaktan başka çaren yok, dediğim gibi o kasada fan güç splitter kablosu yok diye biliyorum, yani 1 anakart kasa fan girişi ile birden fazla fanı takamıyorsun, o kablo bulunmuyor.
Bu çoklayıcıyı öneririm sana.

Evet hocam arkadaşın da dediği gibi içinden çoklayıcı çıkmıyor baktım şimdi. Fanların RGB ışık kablosu dışındaki 4 pinli PWM kablolarını bu çoklayıcıya takıp, tek PWM'e dönüştürürek anakartınıza takmanız gerek. Benim de öğrendiğim iyi oldu ben de alaym. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı