MSI MPG B550 GAMING PLUS ve R3 2200G uyumu

IronIT

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 7500F MPK
ASUS TUF B650M-PLUS
MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 16GB
XPG LANCER BLACK 8GB 5200MHZ CL38 DDR5
MSI SPATIUM M450 NVMe M2 500GB SSD
MSI MAG CORELIQUID M240 SIVI SOĞUTUCU
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar,

Çok ucuza bir tane MSI MPG B550 Gaming Plus anakart buldum ancak işlemcimle uyumunu teyit edemedim. MSI ve AMD'nin sitesinde uyumlu değil diyor ancak bazı kişiler çalıştığını yazmış.

Eğer bu anakart uyumlu değilse MSI B450 Tomahawk Max nasıl olur?

Calisiyor, asagiya kaynak niteleginde video birakiyorum. Garanti olsun diyorsan B450 Tomahawk da alabilirsin seni uzmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Calisiyor, asagiya kaynak niteleginde video birakiyorum. Garanti olsun diyorsan B450 Tomahawk da alabilirsin seni uzmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim şimdi teşekkürler, bende HyperX 3200 MHz DDR4 bellek var 2x8 GB olarak, videoda frekansın 2933'te gördüğünü söylemiş, kullandığı bellekler 3000 MHz'imiş. Belleklerden 3200 MHz alamama gibi bir soru olmaz herhalde. APU'nun performansı çift kanalda bir başka çünkü.

Dediğiniz gibi sitesinde uyumlu olmadığı belirtiliyor. Çalıştırabilenler var. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Bırakılan videoya da bakabilirsiniz. RAM frekansı için sorun olacağını zannetmiyorum. XMP açabilirsiniz.

Merhabalar,

Çok ucuza bir tane MSI MPG B550 Gaming Plus anakart buldum ancak işlemcimle uyumunu teyit edemedim. MSI ve AMD'nin sitesinde uyumlu değil diyor ancak bazı kişiler çalıştığını yazmış.

Uyumlu değil ama çalışmayacak diye bir şey yok.

Videoyu izledim şimdi teşekkürler, bende HyperX 3200 MHz DDR4 bellek var 2x8 GB olarak, videoda frekansın 2933'te gördüğünü söylemiş, kullandığı bellekler 3000 MHz'imiş. Belleklerden 3200 MHz alamama gibi bir soru olmaz herhalde. APU'nun performansı çift kanalda bir başka çünkü.

XMP acip onu halledersin zor bir sey degil, ama Yener hocaminda dedigi gibi calismama ihtimali de olabilir. Benzer bir konuda bu video paylasilip uyumlu olacagi belirtilmis ve bende onu baz alarak yazdim.

Merhabalar,

Merhabalar; b550 ile 3200g çalıştımı çalıştıysa biosunuz güncelmi ilk bios versiyonuylamı kullanıyorsunuz bilgi verebilirmisiniz lütfen ?

Merhabalar; b550 ile 3200g çalıştımı çalıştıysa biosunuz güncelmi ilk bios versiyonuylamı kullanıyorsunuz bilgi verebilirmisiniz lütfen ?
Bende 2200G vardı çalışmadı, 3200G de çalışmayacaktır. 4300GE aldım şu an kullanıyorum.

Teşekkür ederim anakartım gelsinde artık detayları yazarım 3400g ile deneme yapıcam bakalım
Arkadaşlar 3400g B550-E de çalışmadı maalesef. Fakat hepsiburada da bir satıcıdan almıştım 2. el kart göndermiş sanırım takılıp sökülen bir kart olduğu için biosu günceldir diye tahmin ediyorum ondan dolayı çalışmamış olabilir. İadesini yapıp. Asus Tuf Gaming x570-Pro Wifi aldım şuan bilginize.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı