MSI Optix G241 vs AOC C24G1

Fiyatları şu an uygun duruyor ama oradan almanızı asla tavsiye etmem. Kargolar aşırı gecikiyor ve ürün teslimi sonrası müşteri iletişimleri çok sıkıntılı. İsterseniz şikayetvarda son birkaç günde ne kadar çok şikayet yazıldığına bakabilirsiniz. Bu arada tasarımla uğraşıyor iseniz IPS öneririm.
Anladım, teşekkürler.
Bu da IPS panel olması ve 1ms gtg gecikme oranına sahip olması yüzünden aklıma yattı, öneriniz için teşekkürler.
MSI Optix G241 kullanıyorum, IPS ekran ve ghosting problemi ile karşılaşmadım. Tavsiye ederim.
Sanırım ghosting değil de diğer panellere göre fazla olan gecikme oranından rahatsız olan var. Uzun süre samsung VA panel kullandım şu noktada Ips panele geçsem gecikme gözüme batar mı yoksa renk canlılığı onu unutturur mu diye düşünüyorum.

Anladım, teşekkürler.

Bu da IPS panel olması ve 1ms gtg gecikme oranına sahip olması yüzünden aklıma yattı, öneriniz için teşekkürler.
O tepkime sadece extreme modda sunuluyor ve o mod da parlaklığı azaltıyor.
Sanırım ghosting değil de diğer panellere göre fazla olan gecikme oranından rahatsız olan var. Uzun süre samsung VA panel kullandım şu noktada Ips panele geçsem gecikme gözüme batar mı yoksa renk canlılığı onu unutturur mu diye düşünüyorum.
Gecikme fazla olsa da gözünüze batmaz. Tepkime biraz fark ediliyor ghosting olarak, onda da IPS'ler genel olarak önde VA'lardan. G241 de benim bildiğim gayet hızlı.

MSI renk gamutları epey yüsksek bir IPS, Viewsonic'den o da IPS olmasına rağmen hatırı sayılır derecede daha iyi renkler sunacaktır.

Ama ölü piksel olayı biraz daha fazla oluyor MSI'In o modelinde, haberiniz olsun.

O tepkime sadece extreme modda sunuluyor ve o mod da parlaklığı azaltıyor.

Gecikme fazla olsa da gözünüze batmaz. Tepkime biraz fark ediliyor ghosting olarak, onda da IPS'ler genel olarak önde VA'lardan. G241 de benim bildiğim gayet hızlı.

MSI renk gamutları epey yüsksek bir IPS, Viewsonic'den o da IPS olmasına rağmen oldukça daha iyi renkler sunacaktır.

Ama ölü piksel olayı biraz daha fazla oluyor MSI'In o modelinde, haberiniz olsun.
Parlaklık çok da önemli değil o nedenle Viewsonic alsam, online oyun sırasında extreme modda kullansam, normalde de standart ayar kullansam doğru bir seçim mi olur ?

Parlaklık çok da önemli değil o nedenle Viewsonic alsam, online oyun sırasında extreme modda kullansam, normalde de standart ayar kullansam doğru bir seçim mi olur ?
O kadar düşük parlaklıkta görebilecek bir odaya sahipseniz, yani odaya çok ışık girmiyorsa, olabilir ama MSI'ı da düşünün derim. Renk gamutları cidden Viewsonic'in çok üstünde.

Yani 1ms GtG olmuş, MPRT olmuş anlamanız biraz zor gibi. Anlasanız da "iyi ki" der misiniz bilemem.

Bu arada, söylemeyi unuttum, Viewsonic'in hareket kabiliyeti artısı da var. Yükseklik ayarı, sağ-sol vs. MSI'da olmayan kabiliyetlere sahip.

O kadar düşük parlaklıkta görebilecek bir odaya sahipseniz, yani odaya çok ışık girmiyorsa, olabilir ama MSI'ı da düşünün derim. Renk gamutları cidden Viewsonic'in çok üstünde.

Yani 1ms GtG olmuş, MPRT olmuş anlamanız biraz zor gibi. Anlasanız da "iyi ki" der misiniz bilemem.

Bu arada, söylemeyi unuttum, Viewsonic'in hareket kabiliyeti artısı da var. Yükseklik ayarı, sağ-sol vs. MSI'da olmayan kabiliyetlere sahip.
Bu ölü piksel yorumları bir tık aklımı kurcalıyor fakat MSI renk gamutu olarak önde ise ve TN değil de IPS almayı göze aldıysam sanırım GtG ve MPRT farkını da görmezden gelebilirim diye düşünüyorum.Yüksek ihtimal MSI olanı seçeceğim yardımınız için teşekkür ederim.

MSI G241'i tavsiye ederim. Ölü piksel sorunundan bende korkuyordum fakat çıkmadı. Eskiden daha fazla çıkıyor olabilir. Herhangi bir ghosting de yok. Renkleri gerçekten çok iyi. Bu yavaşlık mevzusu nerden çıktı bilmiyorum ama gayet hızlı bir monitör.

Neye karar verdiniz hocam ? bende mag241cv var. iade edip g241 / xg2405 arasında kaldım.

MSI G241'i tavsiye ederim. Ölü piksel sorunundan bende korkuyordum fakat çıkmadı. Eskiden daha fazla çıkıyor olabilir. Herhangi bir ghosting de yok. Renkleri gerçekten çok iyi. Bu yavaşlık mevzusu nerden çıktı bilmiyorum ama gayet hızlı bir monitör.

G241 modelini sipariş ettim, ürün geldiğinde yorumlarımı yazarım.
Ürün elime ulaştı, henüz rekabetçi bir oyun oynayıp test etmedim fakat renk canlılığı olarak gayet tatmin edici. Monitörün üst kısmında bir adet ölü piksel var MSI 5 adet ölü pikselden sonra değişim kabul ediyormuş sanırım. Göze batmayacak kadar üstte olduğundan değişim yapmayı düşünmüyordum zaten (tarayıcı ile dolaşırken sekmelerin isminin olduğu kısımda kalıyor). İtopya 1 haftada kargoladı, UPS şehirlerarası 2 günde ulaştırdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı