MSI Optix MAG271CQR İndirimi

Hayırlısı olsun. Ben sadece büyüklüğünden şikayetçiyim, o da biraz yakından bakmak zorunda olduğum için. Masam derin değil çünkü. Yoksa memnunum şu an. Ama LG'nin monitörü benim de baya hoşuma gitti. Amazon'da 700 dolar olarak gördüm sanırım. 3.500 TL biraz hayal olur.

@Tonyukuk

Samsung Türkiye'yi arıyorsun, evine servis yolluyor. Servise derdini anlatıyorsun, o da talebine göre değişim ya da iade başvurusu yapıyor. 4-5 gün kadar genel merkezden onay çıkması bekleniyor. Onay çıktıktan sonra 2-3 gün içerisinde de yeni cihaz yollanıyor (Araya haftasonu ve bayramlar girerse, süreç daha da uzar). Eğer ki para iadesi istersen, orada sağır rolü yapıyorlar ve yeni cihaz gönderelim ayağına süreci uzatıyorlar ve paranı 2 haftada, 5-10 görüşmenin ardından alıyorsun. Onda da paranı eksik yatırıyorlar.

* Yani yeni cihazı da paranı da Samsung'tan alacaksın.

İade biriminde Birkan diye bir organizma var. Kendisiyle çok muhatap oldum. Bana 110 TL eksik yolladılar ve şu an onunla uğraşıyorum. Adamlar faturada yazan fiyatı baz alıyor fakat ben cihazı taksitle satın aldım. Sonuçta bu ayıplı Samsung monitörü satın alırken bu maliyete katlandım. Normalde 110 TL'nin lafını yapacak adam değilim ama bir de benim açımdan bak. 26 Haziran'dan beri bu salak monitörle uğraşıyorum ve para iadesi talebimi, değişim diye onaylıyorlar ve beni toplamda 1 ay 15 gün mağdur ediyorlar. Ben bu süreçte ne işimi yapabildim, ne tasarım yapabildim, ne borsaları takip edebildim ne de tezlerimle uğraşabildim. Bırak 110 TL'yi, 1000 TL istesem hakkımdır.

Dolayısıyla Samsung, bundan sonra benim gözümde müşterilerinin cebindeki paraya göz diken, 3. dünya ülkelerinde dahi olmayan bir anlayışa sahip, merdiven altı firmadır. Elimdeki telefonun miladı dolunca, evimdeki televizyonun yenileme zamanı gelince bir daha Samsung mu? Tövbeler olsun. Ne kadar eşim dostum varsa, hepsine tembihleyeceğim, asla satın almasınlar.

Cihaz 2 tane rengi eksik versin ama müşteri memnuniyeti olsun. Quantum dotmuş da, HDR'mış da ben sinir stres sahibi olduktan sonra bunların bir kıymeti yok ki.

Hepsiburada.com kısmı ise ayrı bir rezillik. Ayıplı çıkan ilk monitör için HB'yi arıyorum. Cihazı bize yollayın, servise yönlendireceğiz diyorlar. Monitörü yolluyorum ve tam 5 gün depolarında tutuyorlar. Ben arayıp, durumu sorunca da cihazı tekrardan geri yolluyorlar. Gerekçe olarak da; servis raporu yok diyorlar. Bunlar tam bir bot. Yemin ediyorum, karşımda bot olsa daha mantıklı hareket ederdi. Ulan, siz cihazı servise göndermeden nasıl servis raporu olacak? Gökten mi inecek? Samsung'u arayıp sorduğumda ise evinize servis gönderip baktırtıyoruz diyorlar. Yani Hepsiburada.com bilgisiz, yeteneksiz ve hantal bir firma. Sattığı ürünlerin işleyiş sürecinden bile haberleri yok. Uzak durun.

Son düzenleme:
Bilgilend
@Tonyukuk

Samsung Türkiye'yi arıyorsun, evine servis yolluyor. Servise derdini anlatıyorsun, o da talebine göre değişim ya da iade başvurusu yapıyor. 4-5 gün kadar genel merkezden onay çıkması bekleniyor. Onay çıktıktan sonra 2-3 gün içerisinde de yeni cihaz yollanıyor (Araya haftasonu ve bayramlar girerse, süreç daha da uzar). Eğer ki para iadesi istersen, orada sağır rolü yapıyorlar ve yeni cihaz gönderelim ayağına süreci uzatıyorlar ve paranı 2 haftada, 5-10 görüşmenin ardından alıyorsun. Onda da paranı eksik yatırıyorlar.

* Yani yeni cihazı da paranı da Samsung'tan alacaksın.

İade biriminde Birkan diye bir organizma var. Kendisiyle çok muhatap oldum. Bana 110 TL eksik yolladılar ve şu an onunla uğraşıyorum. Adamlar faturada yazan fiyatı baz alıyor fakat ben cihazı taksitle satın aldım. Sonuçta bu ayıplı Samsung monitörü satın alırken bu maliyete katlandım. Normalde 110 TL'nin lafını yapacak adam değilim ama bir de benim açımdan bak. 26 Haziran'dan beri bu salak monitörle uğraşıyorum ve para iadesi talebimi, değişim diye onaylıyorlar ve beni toplamda 1 ay 15 gün mağdur ediyorlar. Ben bu süreçte ne işimi yapabildim, ne tasarım yapabildim, ne borsaları takip edebildim ne de tezlerimle uğraşabildim. Bırak 110 TL'yi, 1000 TL istesem hakkımdır.

Dolayısıyla Samsung, bundan sonra benim gözümde müşterilerinin cebindeki paraya göz diken, 3. dünya ülkelerinde dahi olmayan bir anlayışa sahip, merdiven altı firmadır. Elimdeki telefonun miladı dolunca, evimdeki televizyonun yenileme zamanı gelince bir daha Samsung mu? Tövbeler olsun. Ne kadar eşim dostum varsa, hepsine tembihleyeceğim, asla satın almasınlar.

Cihaz 2 tane rengi eksik versin ama müşteri memnuniyeti olsun. Quantum dotmuş da, HDR'mış da ben sinir stres sahibi olduktan sonra bunların bir kıymeti yok ki.

Hepsiburada.com kısmı ise ayrı bir rezillik. Ayıplı çıkan ilk monitör için HB'yi arıyorum. Cihazı bize yollayın, servise yönlendireceğiz diyorlar. Monitörü yolluyorum ve tam 5 gün depolarında tutuyorlar. Ben arayıp, durumu sorunca da cihazı tekrardan geri yolluyorlar. Gerekçe olarak da; servis raporu yok diyorlar. Bunlar tam bir bot. Yemin ediyorum, karşımda bot olsa daha mantıklı hareket ederdi. Ulan, siz cihazı servise göndermeden nasıl servis raporu olacak? Gökten mi inecek? Samsung'u arayıp sorduğumda ise evinize servis gönderip baktırtıyoruz diyorlar. Yani Hepsiburada.com bilgisiz, yeteneksiz ve hantal bir firma. Sattığı ürünlerin işleyiş sürecinden bile haberleri yok. Uzak durun.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Ben bu monitörü birinci monitörüm yapacağım ancak bir sorun olursa diye ikinci monitörüm hep duracak, satılığa çıkarmayı düşünmüyorum. Alacağım üründe bir tane ölü piksel var ancak iki yıl Samsung Türkiye garantisi olduğu için ayrıca bir problemde muhatap bulacağıma güveniyorum. En kötü ihtimal Tüketici Hakem Heyetine başvururum. 2300'e satılan ürünü sadece bir adet ölü piksel yüzünden 1600'e almak şu an mantıklı geliyor açıkçası. Alacağım ürünün linkini de bırakayım, belki benim haricimde de şansını demek isteyen olur, stokta dört adet görünüyor. Samsung Lc27fg73fqmxuf 27'' 1ms 144hz Full Hd Curved Monitör - GittiGidiyor

@Tonyukuk

Cihazın ilk sahibi sen değilsin ve ölü piksel olduğunu bilerek satın alacağın için, Samsung'un insafına kalmış olursun. Tüketici Hakem Heyeti bu gibi durumlarda seni savunmaz. Çünkü ayıplı malın ayıbını bilerek satın almış olacaksın.

Bana sorarsan Gittigidiyor, N11 gibi sitelerden bilindik bir firma ve sıfır ürün olmadıkça, bu tarz yüksek fiyatlı alışveriş yapma. Teşhir ürünü diyor. Yani bu, gelen geçenin kurcaladığı bir cihaz. Söylemediği daha birçok problemi olabilir. Ben senin yerinde olsam, bu topa girmezdim.

Almak istediğin cihazı, @Batuhan A. kullanıyor. Bu fiyata bir teşhir ürününe ve bu riske değer mi kendisinin de yorumunu öğrenebilirsin.

Benim sana tavsiyem; MSI Optix serilerinin 1080p modellerine bakman olur.

MAG271CQR'ı araştırdım ve makale incelemelerinde Gamma değerinin 0.71'e sabit olduğu, renk kalibrasyonu yaparken siyahları patlattığından bahsedilmiş. MPG modelinde de aynı sorun mevcut. NanoIPS'te 1 ms modunda reverse-ghosting oluyor yani 1 ms pazarlama aracı. Levono'nun 2K 240 Hz monitörünü bekliyorum şimdilik.

OLED gelse de kurtulsak diyeceğimde piksel yanması can sıkıyor.

@Random.Person

Konuyu açarken Black Tuner olayından bahsettim. Ben siyah/beyaz dengesine çok takılmadığım için cihazı tercih ettim. Zaten o olay daha çok siyah ile beyazın iç içe olduğu görsel ya da sahnelerde önem kazanıyor. Ben oyun oynarken, dikkatim dağılmasın diye renkleri olabildiğince açıyorum.

Monitörlerin yazılım konularına çok hakim değilim fakat bir yazılım güncellemesiyle, o ayarın sabit olmasını kaldırabilirler diye düşünüyorum. Olmazsa da önemli değil. Cihaz hoşuma gitti.

Bahsettiğin Lenovo, TN panel olarak mı gelecek?

Ekleme: Bahsettiğin olayı, Reddit'te çözenler olmuş. Black Tuner'ı 10 yapmış ve Nvidia renk ayarlarından gamma değerini 0.82 yapmış ve güzel bir sonuca ulaşmış.

Son düzenleme:

Evet TN, renklerin soluk olması umrumda değil. Medya içerikleri için OLED TV'ye geçerim. Zaten renk paleti geliştirilmiş, %100 sRGB, %90 DCI P3 ve %88 NTSC renk gamutunu destekliyor.

@Random.Person

Mesajı yukarıya ekledim, buraya da yazayım:

Bahsettiğin olayı, Reddit'te çözenler olmuş. Black Tuner'ı 10 yapmış ve Nvidia renk ayarlarından gamma değerini 0.82 yapmış ve güzel bir sonuca ulaşmış. Bu cihazın pre-calibration ayarlarının elden geçirilmeye ihtiyacı oluyor. Post-calibration aşamasında çok iyi sonuçlar var. Rtings incelemesinde de görebilirsin.

IPS ve VA'ya alıştıktan sonra TN kullanasım gelmiyor fakat TN alsaydım, Dell S2719DGF'yi satın alırdım. Bu cihaza dair tek olumsuz şey, ekranın ortasında epey büyük bir ışık sızması olduğuydu fakat sonraki üretimlerde düzeltildiği söyleniyordu.

TV 4K OLED, monitör VX2457-MHD TN. Monitöre amatörce renk kalibrasyonu yaptım elbette OLED gibi değil ama renklerde sıkıntı yok. IPS veya VA alışmamışken Lenovo'nun modelini beklemek lazım. 😁 MSI Gamma'yı ayarlanabilir yapsa tadından yenmeyecek model oluyormuş. Umarım ölü piksel, bulutlanma veya ışık sızması çıkmaz, şimdiden hayırlı olsun. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı