MSI Optix MAG271CQR vs Samsung LC27HG70QQMXUF

moosmoos

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Kendim için yeni bir monitör arayışındayım ve bu iki monitör arasında çok kaldım. Sizce sistemime en uygun hangisi olurdu?

Özetle sistemim,

MSI RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO
MSI MPG X570 GAMING PLUS
AMD RYZEN 5 3600X

Bu konular konuşulmuştu, incelemek isterseniz:

Edit. konuyu açan kişi zaten aynı sohbetin içinden bir arkadaşmış.

Hocam şöyle bi göz gezdirdim. Samsung bir adım önde gibi duruyor. Parlaklık olsun, renk olsun, HDR olsun, FreeSync 2 olsun Samsung daha iyi.

Bende ilerleyen dönemlerde almak istiyorum dolarada bağlı tabi fakat bu monitörleri ucuza alma şansımız var mı? Ne biliyim newegg yada amazon yada kara cuma gibi TR'de ucuzlar mı sizce? Bu sisteme 1080p monitör almak çok büyük hata olur mu malum fiyatları uygun. 1080p 75 Hz monitörüm var onu satıp alacağım.

Samsung'tan uzak dur da ne alırsan al

Ayrıca parlaklık olarak Samsung daha iyi değil. C27HG70 350 nits, MAG271CQR 400 nits. Quantum Dot'tan dolayı, Samsung'un rengi bir tık daha iyi fakat ben MAG271CQR'a geçtikten sonra, açıkçası C27HG70'i aramadım. Bir de C27HG70'in en önemli dezavantajı; kalas gibi ayakları var. Masada dehşet yer kaplıyor. Arka kısmı da kambur gibi durduğu için, masanız duvara yakınsa sıkıntı çıkartıyor.

C27HG70'in çerçevesi daha kalın, MAG271CQR daha ince. Ek olarak C27HG70 daha çok ısınıyor ve enerji verimliliği D. Samsung'taki HDR da giriş seviyesi. Pek bir artısını göremedim.

Bu arada C27HG70, 3.100 - 3.400 TL'den, 2.700 TL'ye düşmüş. Kesin bana gönderdikleri 2 sorunlu cihazı elden geçirip, stoğa koydular ve tekrardan satışa sunuyorlar :D Bana gelen 2 cihazın da panelinde duran stickeri yoktu. Şundan bahsediyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Dakika 6:14'te, köşedeki sticker)

Hatta monitörün alt çerçevesinde iz vardı. Gönderdikleri 2. cihaz da hasarlı geldi.

Denemesi bedava. Sen de satın al ve o stickerin olmadığını göreceksin.

Son düzenleme:
Bende ilerleyen dönemlerde almak istiyorum dolarada bağlı tabi fakat bu monitörleri ucuza alma şansımız var mı? Ne biliyim newegg yada amazon yada kara cuma gibi TR'de ucuzlar mı sizce? Bu sisteme 1080p monitör almak çok büyük hata olur mu malum fiyatları uygun. 1080p 75 Hz monitörüm var onu satıp alacağım.
Arkadaşla aynı sistem mi?

Samsung'tan uzak dur da ne alırsan al

Ayrıca parlaklık olarak Samsung daha iyi değil. C27HG70 350 nits, MAG271CQR 400 nits. Quantum Dot'tan dolayı, Samsung'un rengi bir tık daha iyi fakat ben MAG271CQR'a geçtikten sonra, açıkçası C27HG70'i aramadım. Bir de C27HG70'in en önemli dezavantajı; kalas gibi ayakları var. Masada dehşet yer kaplıyor. Arka kısmı da kambur gibi durduğu için, masanız duvara yakınsa sıkıntı çıkartıyor.

C27HG70'in çerçevesi daha kalın, MAG271CQR daha ince. Ek olarak C27HG70 daha çok ısınıyor ve enerji verimliliği D. Samsung'taki HDR da giriş seviyesi. Pek bir artısını göremedim.

Bu arada C27HG70, 3.100 - 3.400 TL'den, 2.700 TL'ye düşmüş. Kesin bana gönderdikleri 2 sorunlu cihazı elden geçirip, stoğa koydular ve tekrardan satışa sunuyorlar :D Bana gelen 2 cihazın da panelinde duran stickeri yoktu. Şundan bahsediyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Dakika 6:14'te, köşedeki sticker)

Hatta monitörün alt çerçevesinde iz vardı. Gönderdikleri 2. cihaz da hasarlı geldi.

Denemesi bedava. Sen de satın al ve o stickerin olmadığını göreceksin.
wow wow! Şu saatten sonra hayatta almam.
Bu da çok ucuz duruyor. Acaba aynı problem de bunda mı var :D

@moosmoos

Hem aniden bu kadar ucuzlaması hem de yaşadığım olumsuz tecrübeler, problemli olduğuna işaret ediyor. Eğer sinir stres yaşamayı seviyorum dersen, şansını deneyebilirsin ama tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı