MSI R9 290 yük altında 82 derece normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MEHMET TATLI

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Research&Development Engineer
Aslında konuyu daha önce açmıştım. Msi R9 290 ekran kartı yük altında 83 dereceleri görüyor, alt+tab yapsam anında 7-8 derece düşüyor.(kartı harici fanlarla soğutuyorum) Recep BALTAŞ abimden ricam; bütün dünya ne derse desin ben Recep abime güveniyorum: 83 derece yük altında normal mi? Son sınır kaç olmalı? Boşta 45-60 derece normal mi(internette gezerken falan 60'a kadar çıkıyor)? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme !
Boşta en yüksek sıcaklık 40 derecedir. yük altında 70 leri geçerse soğutma görevini iyi yapamıyor demektir.

Yanlış bilgi vermeyelim lutfen. Amd kartlar genelde yuksek sıcaklıklarda calısırlar. Bence Msi'a guven.

Aslında konuyu daha önce açmıştım. Msi R9 290 ekran kartı yük altında 83 dereceleri görüyor, alt+tab yapsam anında 7-8 derece düşüyor.(kartı harici fanlarla soğutuyorum) Recep BALTAŞ abimden ricam; bütün dünya ne derse desin ben Recep abime güveniyorum: 83 derece yük altında normal mi? Son sınır kaç olmalı? Boşta 45-60 derece normal mi(internette gezerken falan 60'a kadar çıkıyor)? Şimdiden teşekkürler.

Kartın fan devrini yükselterek sorunu çözebilirsin. 290 için normal değerler diyebilirim zira yaz mevsimindeyiz.
Ekran kartı için 70-80 serin 80-90 normal 90-100 artık önlem alma vakti :)

Ben ekran kartını alırken zaten twinfrozera güvenmiştim. Ama bakıyorum; stok kartın sıcaklık değerleriyle çokta uzak değil. Sadece 10 derece daha soğuk :D

90'a kadar getirmemek gerek bence. Sonucta o GPU'nun lehimlerinden biri ısıdan erise, parcalansa ekrana goruntu gelmeyebilir.

AMD ürünlerinin kanseri bence ısınma. Nvdia'dan şaşmıyorum ben. :)

Bence AMD'nin sorunu falan değil. Sorun Msi Asus gibi firmalarin kart tasarimlarini Nvidia için yapip sonra AMD'ye geçirmesidir.

Yada hep benim başıma geldi bilmiyorum Amd (Ati)'li 2 laptop ve 2 kasa kullandım hepsinde de aynı sorundan müzdarip oldum Nvdia ne zaman kullansam böyle bir sorun yaşamadım.
Bence Amd'nin sorunu falan değil. Sorun Msi Asus gibi firmalarin kart tasarimlarini Nvidia için yapip sonra Amd'ye geçirmesidir.

Ati dediğine göre baya eski ekran kartlari kullanmissin. Amd eskisi gibi değil bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı