MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB göründü

ben bu tabloya göre baktım eğer bu tablodaki değerler doğruysa siz kara verin NVIDIA GeForce GTX 1060 official performance leaked | VideoCardz.com
bide firmaların tasarımı genelde 100 tl civarlarında oluyor gtx 1060, rx 480 den 20 dolar daha fazla olduğu için 60 tl yapıyor bende bu duruma göre düşündüm

Performans konusunda konuşmak için çok erken. Fiyatlar hemen hemen belli oldu. Birbirine yakın olacaktır. CF yapacak olan RX480 alır, SLI yapmak planınız varsa GTX 1060 ile olmuyor. İlerde hem ekran kartını hem monitörü yenilemeniz gerekir.

İyi görünüyor, Sapphire Nitro modelini de çok beğenmiştim. Performansları nasıl olacak acaba.

Dikkat ettiyseniz sitedeki bir fotoğrafta PCB'nin üzerindeki 2 kapasitör yok. Çıkartılmış gibi gözüküyor. Msi modellerinin hepsi bu şekilde olursa OC yapmakta sıkıntı yaşamamız muhtemel, Sapphire'e yönelirim bu durumda.

Kapasitör değil de boğucu bobin diyecektin galiba. 2 adet boğucu bobini kaldırmayıp sola almışlar. Isı yönetimini daha iyi yapmak için olsa gerek. 4+2 boğucu bobin yani 4+2 faz tasarımına sahip bir kart. ASUS'un STRIX modeline benzer yapıda.
Sapphire de ASUS da temel çekirdek frekansını 1310 MHz'de tutmuşlar. Sapphire neyse de ASUS 3 tane koca fan koymuşken niye böyle bir harekette bulunmuş? Bana anlamsız geldi. Madem DirectCU III soğutma sistemiyle donatmışsın, Sapphire'le aynı frekansta tutmanın manası ne? Şahsen ASUS'un özel tasarımlı modelinin temel frekans olarak en az 1365 MHz, boost'ta ise 1415 MHz olması gerektiği görüşündeydim. O karta bu yakışırdı çünkü. Belki de işin bu kısmını O.C. yoluyla son kullanıcıya bırakmışlardır.
Özellikle ASUS ve MSI'den gelecek özel tasarım RX 480'lerin kullanıcı O.C.'u ile 1510 MHz'e kadar çıkabilmesini bekliyorum.
Bu arada MSI RX 480 GAMING X, Nova'da 1200 TL altı bir fiyatla listelenmiş ama henüz stokta yok gözüküyor.

@maga93 Sapphire Nitro+ modelinin de iyi bir soğutmayla geleceğini düşünüyorum. Neden bu markayı o kadar aşağıladığını anlamadım.

Aşağılamak için söylemedim. En iyi, en çok tutulan markaların ASUS ve MSI olduğunu bilerek söyledim.
Sapphire'in alınmaya değer tek serisinin Nitro olduğunu ekran kartlarıyla ilgilenen aşağı yukarı herkes bilir. Nitro serisi kalite-performans-fiyat dengesini iyi yakaladığı için AMD kullanıcıları tarafından da haklı olarak seviliyor.
Nitro+'tan umutluyum, önemli bir başarı yakalayacağını umuyorum.

1342 MHz tepe frekanslı "Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ OC" İngiltere'de 250 GBP'ye satışta:
Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ OC 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card

Sapphire'in alınacak serisi Nitro değildir daha firmayı bile bilmiyorsunuz ki :) Vapor-X ve Toxic varken Nitro arka plandadır.

1342 MHz tepe frekanslı "Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ OC" İngiltere'de 250 GBP'ye satışta:
Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ OC 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
@maga93
£260 = 1055₺ denk geliyor. Bence özel soğutma ve böylesine bir frekans değeri için oldukça iyi bir fiyat fakat bir kaç sorum olacak bilmem bilir misin? İlettiğin site güvenilir midir? Diyelim ki sipariş verdim kargo ve gümrük bedeli gibi ek ücretler yansır mı? Tahmini ne kadar olabilir?

@maga93
£260 = 1055₺ denk geliyor. Bence özel soğutma ve böylesine bir frekans değeri için oldukça iyi bir fiyat fakat bir kaç sorum olacak bilmem bilir misin? İlettiğin site güvenilir midir? Diyelim ki sipariş verdim kargo ve gümrük bedeli gibi ek ücretler yansır mı? Tahmini ne kadar olabilir?
Kardesim kac ay beklemisiz bkac gun daha bekle yurticine gelsin zaten 1200 u gecmicek bu kadar zahmete deymez diye dusunuorum.

Kardesim kac ay beklemisiz bkac gun daha bekle yurticine gelsin zaten 1200 u gecmicek bu kadar zahmete deymez diye dusunuorum.
1 aylık R9 380 kartım vardı, sattım.
Eski bilgisayarımı bir arkadaşım kardeşine karne hediyesi olarak aldı, sattım.
Elimde kutulu MS Office 2010 ve Win 7 vardı, sattım.

Para hazır olunca tahammül iyice azalıyor :)

1 aylık R9 380 kartım vardı, sattım.
Eski bilgisayarımı bir arkadaşım kardeşine karne hediyesi olarak aldı, sattım.
Elimde kutulu MS Office 2010 ve Win 7 vardı, sattım.

Para hazır olunca tahammül iyice azalıyor :)
Emin ol aynı durumdayız bizim okullar erkenden açılcak üniversiteye hazırlık için ve ben para hazır olmasına rağmen bekliyorum beklicemde daha yeni rx 480 red devil tanıtıldı 29 Temmuzda piyasada olcakmış 269 dolardan en yakın zamanda Sapphıre yide bekliyorum buna değiceğinide biliyorum ah bide şu dolar düşse.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı