MSI RTX 2060 Ventus Alınır Mı?

adnanvo

Hectopat
Nerdeyse tüm RTX 2060 modellerine bakmış biri olarak şuan çok kararsızım. Bu karta ait tüm incelemeler Güney Kore, Tayvan, Malezya gibi ülkelerde yapılmış durumda. Bugün Vatan'da satılmaya başladığını gördüm. Kart hakkında soğutmasının iyi olduğu ama biraz sesli olduğu söyleniyor. Asus almayı düşünmüyorum çok pahalı olduğu için. Son 4 grafik kartım da Zotac'tı artık bu zinciri kırmak istiyorum(Hiç biri bozulmadı).

Sizce RTX 2060 Ventus OC alınır mı? Ne olursa olsun RTX 2060 alacağım sadece hangi OEM üreticisinin kartını almalıyım bunu soruyorum. Garanti kapsamını düşünerek cevap verebilir misiniz? Türkiye'de servis konusunda en memnun kaldığınız marka hangisi?

MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bende MSI RTX 2060 Ventus OC ve GIGABYTE RTX 2060 Wındforce OC arasında kaldım. Çekirdek hızı OC değerleri arasında 60 Mhz fark var. Çekirdek hızı OC nasıl bir etki yaratır ve soğutma olarak hangisi daha iyi bilemedim.

Bende MSI RTX 2060 Ventus OC ve GIGABYTE RTX 2060 Wındforce OC arasında kaldım. Çekirdek hızı OC değerleri arasında 60 Mhz fark var. Çekirdek hızı OC nasıl bir etki yaratır ve soğutma olarak hangisi daha iyi bilemedim.

Daha önemlisi Türkiye'deki garanti mevzusu. Yurtdışında Gigabyte almayın müşteri memnuniyeti 0 deniyor. TÜrkiye'de durumlar nasıl?

RX Vega 56 hem tasarruflu hem de performanslı hatta kart RX 590'la ayni yani RX 590 2060'tan daha iyi. Vega da öyle. Ben şahsen Nvidia kazık olduğunu ve AMD'yi geçeceğini sanmıyorum. AMD Ryzen RX olsun her şeyiyle geçti.

RX 590 ile RTX 2060'ın yan yana bile getirilmesi söz konusu olamaz.

Sırf rtx alabilecekken daha ucuz diye rx alınması çok saçma teknolojileri arasında fark var en basitinden Ray Tracing.

Yeni konular

Geri
Yukarı